Az ELTE pótfelvételijén is a pedagógusképzés volt a legnépszerűbb
Az ELTE képzései iránt a pótfelvételi eljárás során is egyre nagyobb az érdeklődés, évről évre egyre többen választják az egyetemet: 2022-ben 529-en, 2023-ban 672-en kerültek be, így az érdeklődés meredeken növekszik. Az idei rekordévnek számít, hiszen több mint 750 fő nyert felvétel az Eötvös Loránd Tudományegyetem valamely képzésére, amely bő 10%-kal jobb a tavalyi, szintén kimagasló eredménynél.
A pótfelvételi eljárás keretében az eddigi évektől eltérően az idén az általános felvételi eljárás során is rekordokat döntő pedagógusképzésre jelentkeztek a legtöbben (201 fő), míg az eddigi évek befutójának számító Állam- és Jogtudományi Kar képzései második helyen végeztek (192 fő). Szintén kimagasló a Bölcsészettudományi Kar népszerűsége (112 fő), melyet a Gazdaságtudományi Kar (92 fő), az Informatikai Kar (61 fő), a Társadalomtudományi Kar (55 fő), valamint a Természettudományi Kar (25 fő) és műszaki képzések (8 fő) követnek.
A pótfelvételin idén is lehetőség volt állami ösztöndíjas képzések meghirdetésére, így a most felvettek közel egyharmada, 256 hallgató ilyen finanszírozási formában kezdheti meg a tanulmányair. A pótfelvételizők közül 632-en a budapesti egyetemi campusokon, míg 118-an Szombathelyen lesznek az ELTE hallgatói.
A 2024-es általános és pótfelvételi eljárás adatai alapján az egyetem legnépesebb évfolyamai a Bölcsészettudományi Karon (2332 fő), Gazdaságtudományi Karon (2175 fő), valamint a Pedagógiai és Pszichológiai Karon (1345) indulnak.
A pótfelvételi során már csak egy képzés jelölhető meg, csak azok jelentkezhetnek, akiket egyetlen általuk megjelölt képzésre sem vettek fel az általános eljárásban, vagy idén egyáltalán nem is jelentkeztek felsőoktatásba. A sikeres felvételizőknek a felsőoktatási intézmény külön felvételi határozatot küld, amelyben többek közt tájékoztatja őket a beiratkozás helyéről, idejéről és az ezzel összefüggő teendőkről is.