Csecsemő- és gyermekelsősegély-tanfolyamot szervezett a Karrierközpont

Számtalan olyan helyzetbe kerülhetünk, ahol a baba, a gyermek elsősegélyre szorulhat. Sokan nem tudják vagy nem biztosak abban, hogy adott helyzetekben hogyan is kell cselekedni. A Karrierközpont munkatársai a rendezvényen arra kínáltak lehetőséget, hogy az Egyetem munkatársai magabiztosan viselkedjenek vészhelyzetben. A szeptember 25-én és 26-án megrendezett egész napos képzéseket családosoknak, szülőknek, nagyszülőknek, gyermekvállalás előtt állóknak és minden ELTE-s dolgozónak javasolták, aki szeretne felkészült lenni ezen a területen.
A tanfolyam fő témái:
- leggyakoribb gyermekbetegségek
- lázcsillapítás szabályai és praktikái
- lázgörcsös állapot felismerése és ellátása
- a bölcsőhalál vagy hirtelen csecsemőhalál
- csecsemő- és gyermek-újraélesztés
- gyermekek gyógyszerelése
- sebellátás és praktikái.
A tanfolyamot képzett szakember tartotta az ELTE Karrierközpont képzőtermében. Idén 2 csoport indult, így összesen 24 fő vett részt az elsősegély-tanfolyamon.
Néhány visszajelzés a képzésről:
- „Gyakorlatias, hasznos és használható tanácsok. Közvetlen hangvétel. Betekinthettünk a mentők munkájába. Gyakorlati szemléltetés. Applikációk, irodalom megismertetése.”
- „Az oktató nagyon szimpatikus volt, minden apró-cseprő kérdésre is válaszolt, olyanokra is, ami nem volt feltétlenül része a tananyagnak. Mindemellett számomra megnyugtatóan mondta el a dolgokat, pedig féltem, hogy fel fog zaklatni a téma.”
- „Önbizalmat és magabiztosságot nyertem egy éles helyzetben történő hatékony segítségnyújtáshoz.”
- „Ideális volt a helyszín, a csoportméret (kiscsoportos), hogy lehetett interaktívan kérdezni végig, érdeklődési kör mentén rugalmasan, hogy volt sok szemléltetés. A babákon az újraélesztést lehetett gyakorolni is. Az is tetszett, hogy az előadó óránként tartott szünetet, ami nekem várandós lévén külön fontos volt. Tetszett, hogy az előadó a területen nagy tapasztalattal és szakértelemmel bírt, ami miatt nagyon hiteles volt. Jól adott elő. Tetszett a prevencióra hangsúlyt fektető szemlélet is, illetve, hogy sok gyakorlati tanácsot is kaptunk, pl. a legjobb segítő applikációk, weboldalak.”