Drónrajok fizikája

Drónrajok fizikája
03/17

2016. március 17.

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

03/17

2016. március 17. -

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)


2016. március 17-én folytatódik „Az atomoktól a csillagokig” fizikai ismeretterjesztő sorozat: az előadást Vásárhelyi Gábor, az ELTE Természettudományi Kar Biológiai Fizika Tanszék tudományos munkatársa tartja „Drónrajok fizikája, technológiája és alkalmazásai” címmel.

Az ELTE Biológiai Fizika Tanszékén állatok és robotok csoportos viselkedését vizsgálják a legmodernebb érzékelő technológiák, statisztikus fizika, szuperszámítógépek (és etológusok) segítségével. Az előadás arra a kutatásra koncentrál, amely galambcsapatok viselkedésének megfigyeléséből kiindulva egy saját fejlesztésű repülő robotraj megalkotására irányult, valamint az elvi és gyakorlati problémákra és izgalmas alkalmazási lehetőségekre, amelyek a munka során felmerültek.

A tizedik éve futó „Az atomoktól a csillagokig” sorozatban az ELTE TTK Fizikai Intézetében tevékenykedő kutatók, oktatók és vendégek beszélnek a fizika frontvonalába tartozó érdekességekről, újdonságokról, elsősorban középiskolásoknak, bemutatva azokat a lehetséges tanulmányi utakat is, amelyet a hazai felsőoktatás patinás, nemzetközi hírnévnek és elismertségnek örvendő egyeteme kínál a vállalkozó kedvű, érdeklődő fiataloknak.

Időpont:
2016. március 17. 17:00
Helyszín: ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

Az atomoktól a csillagokig