Előadás-sorozat a barokk zenéről

Előadás-sorozat a barokk zenéről
03/08

2016. március 08.

ELTE Eötvös Collegium (1118 Budapest Ménesi út 11–13.)

03/08

2016. március 08. -

ELTE Eötvös Collegium (1118 Budapest Ménesi út 11–13.)


Az Eötvös Collegium Germanisztika műhelye német nyelvű előadás-sorozatot indított 2016. március 1-jétől Dávid Gábor Csaba, az ELTE BTK Germanisztikai Intézet főiskolai docensének vezetésével a barokk zene történetéről. A félév során szó lesz többek között Monteverdi, Rameau, Purcell, Händel és Bach munkásságáról is.

A kurzus egyedi lehetőséget kínál arra, hogy a szakkollégista hallgatók a képzésük során szerzett (történelmi, irodalmi, filozófiai stb.) ismereteiket össze tudják kapcsolni a nagy stíluskorszakok kortárs művészeivel, illetve azok művészetének jellegzetességeivel, a barokk zene fő jellemzőivel. Az előadás-sorozat célkitűzése, hogy a barokk kor legfontosabb komponistáinak fő műveit könnyen érthető elemzésnek vesse alá. Mivel a barokk szinte az egyetlen olyan nagy kultúrtörténeti korszak, melynek szellemisége a művészetek minden ágát és az európai népek gondolkodásmódját és világlátását alapjaiban és egyetemesen határozza meg és hatja át, fontos szempont a korszak legfontosabb művészettörténeti jellegzetességeinek egyidejű bemutatása az építészet, a festészet és a szobrászat területén.

A félév során a következő zeneszerzők munkásságát tárgyalják: Monteverdi, Gesualdo, Allegri, Carissimi, Frescobaldi, Corelli, Scarlatti, Albinoni, Vivaldi, Geminiani, Tartini, Locatelli, Lully, Charpentier, Couperin, Rameau, Purcell, Schütz, Froberger, Buxtehude, Biber, Pachelbel, Telemann, Händel hangszeres és egyházi zenéje, operái, Bach billentyűs és  kamarazenéje, zenekari, valamint egyházi művei.

Az előadások heti rendszerességgel, keddenként lesznek, legközelebb március 8-án, minden érdeklődőt szívesen látnak.

Meghívó

Időpont
: 2016. március 8. 18:00
Helyszín: ELTE Eötvös Collegium (1118 Budapest Ménesi út 11–13.)

ELTE Eötvös Collegium