ELTE-s sikerek a tájfutó MEFOB-on

2024.04.24.
Kiss Kamilla aranyérmet szerzett Tatán egyéniben és Mag Viktóriával női váltóban is. Az ELTE ötfős csapata az összetett, intézményi pontverseny 2. helyén végzett.

A Tatai Honvéd Tájfutó Egyesület idén április 20-21-én rendezte meg a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság távfutó versenyét. Csapatunk nem a legjobb előjelekkel készült a megmérettetésre, több esélyes versenyzőnk sem tudott elindulni. Az első, erdei futamra Dunaalmáson került sor. A bozótos, nehéz terep sok futónak okozott gondot, a verseny legnagyobb esélyese, Mag Viktória (PPK) válogatott tájfutónk a pálya nagy részében vezetett, ám az egyik pontra nagyot hibázott, így végül a kilencedik helyen zárt. Kiss Kamilla (TTK) junior válogatott futónk azonban hibátlanul teljesítette a pályát, és megnyerte a futamot az erős női mezőnyben, ráadásul tekintélyes, közel 3 perc előnnyel.

A második napi 2x2-es formában megrendezett váltó már városias környezetben, Tatán zajlott le. Itt a fő nehézséget a pontok gyors és jó kiosztása jelentette: nagyon kellett figyelni, nehogy kimaradjon akár egy is. Ezt a feladatot a női váltók között a Kiss Kamilla–Mag Viktória összetételű ELTE-s csapat oldotta meg a leggyorsabban, és közel 2 perces előnnyel érkeztek győztesként a célba. Mivel a Szalontai Sára (TTK) – Kasoly Benedek (TTK) összeállítású váltónk a férfiak között az értékes 5. helyen futott be, az ELTE 5 fős csapata az összetett, intézményi pontverseny 2. helyét is megszerezte az EKKE mögött.

Mindkét bajnokunk még csak most elsőéves hallgató, ezért bizakodhatunk a következő években is a sikeres szereplésben.