Főszerepben a kódok

2022.10.20.
Főszerepben a kódok
Az ELTE Tanító- és Óvóképző Kara a Gyermekház Iskola tanulóit látta vendégül a Europe Code Week alkalmából.

A Europe Code Week program 2013-ban indult el az Európai Bizottság támogatásával. Célja, hogy minél több fiatal elsajátítsa a programozás és a számítástechnikai gondolkodás alapjait: a programozás fejleszti az algoritmikus gondolkodást, a problémamegoldást, a kreativitást és a csapatmunkát is. Az elmúlt években a kezdeményezés keretében több száz projekt valósult meg, az ELTE-ről is szerveztek már eseményt.

Idén a program október 8. és 23. között zajlik. Mivel ez egy önkéntes alapon szerveződő program, bárki felkínálhat tevékenységet fiatalok egy csoportjának. A TÓK Digitális Pedagógia Tanszék Lénárd András tanszékvezető és Takács Árpád közreműködésével a Gyermekház Iskola 4. osztályos tanulóit látta vendégül.

Az iskola 25 éve sikerrel foglalkozik olyan gyermekekkel, akik nem lelnek "biztonságos otthonra" a többségi iskolákban. Tanulóik között ugyanúgy megtalálhatóak a tanulási nehézségekkel és zavarokkal küzdő kisdiákok, mint az aktivitási problémákkal küzdők, valamint az országos összehasonlításban is kiemelkedő mértékben reprezentált autizmus spektrum zavarban érintett gyermekek.

A foglalkozás elején a gyerekek kitakarították a termet egy robotporszívóval, majd Arnolddal, a humanoiddal tornáztak bemelegítés gyanánt. Ezután következett a gitárkészítés MakeyMakey segítségével és a kő-papír-ollózás a Micro:bittel. A foglalkozás csúcspontja a Mars-expedíció volt, ahol a lávafolyamok között még kőzetmintát is gyűjthettek az iskolások. Az esemény zárásaként megismerkedhettek a BeeBot, BlueBot, Rugger, InoBot, CyberTalk és Pet-bits robotokkal is.

Forrás: ELTE TÓK