Fotóaktivizmus-workshop – felhívás

Bár az egyetemisták közössége nem nevezhető a legkiszolgáltatottabb csoportnak a mai Magyarországon, a társadalmi érzékenység, illetve a hátrányt szenvedő csoportok helyzetének vizuális megjelenítésében szerzett tapasztalat fontos készség a számukra is. A workshop az alábbi kérdéseket járja körül: Hogyan válhat a fotós a társadalmi problémák iránt elkötelezett segítővé, aktivistává? Mi a szerepe a vizuális kommunikációnak, a dokumentációnak, a fotóriportnak a társadalmi kérdések megjelenítésében? Miként fotózzuk a nehéz, mély és érzékeny társadalmi témákat? Hogyan használhatók fel a képek hatékonyan a változtatás reményével?
A műhelymunka három alkalomból áll: az első két találkozás során a workshop résztvevői példákon keresztül ismerkednek a részvételi kultúra vizuális sajátosságaival, a fotós szerepével és az aktivista attitűddel. A harmadik alkalommal – már kilépve a nyilvánosság terébe – megvalósítják a közös fotós akciókat. Az utolsó alkalom egybeesik a Romakép Műhellyel, amelynek aznapi programjában (a Nemzetközi Roma Naphoz csatlakozva) a kisebbségek egyenlő jogait tudatosítani igyekvő kampányfilmekről lesz szó.
A workshopon való részvétel ingyenes, jelentkezni Müllner Andrásnál lehet e-mailben. Az időpontok és a program részletei a Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet honlapján olvashatók.
ELTE BTK MMI