Hálózatosodnak a CHARM-EU partnerkönyvtárai
A hat partneregyetem küldöttei a design thinking módszertana szerint több könyvtári kihívás megoldásán dolgoztak, így foglalkoztak a könyvtári források hozzáférhetőségével, a mesterséges intelligencia szolgáltatásfejlesztésben betöltött szerepével, valamint azzal, hogy a könyvtárak hogyan válhatnak interdiszciplináris tanulást és együttműködést elősegítő helyekké. A workshopot Simone Roth, Ines Müller-Vogt (Hochschule Ruhr West) és Alex Arenas Canon (University of Montpellier) vezették.
A rendezvényt az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban tartották, ahol a könyvtáros szakértők a szakmai programon túl vezetett bejáráson is részt vettek, megismerkedtek a könyvtár történetével és építészettörténeti érdekességeivel, az olvasóterekkel, a könyvtári szolgáltatásokkal. Megtekintették a Kilenc egyetem, egy projekt – CHARM-EU kiállítást, amely az innovatív európai egyetemi szövetség kilenc intézményéhez köthető könyvtári kincsekből tartalmaz válogatást.
A partnerkönyvtárak együttműködésének tiszteletére az Egyetemi Stratégiai Iroda kezdeményezésére fotókiállítást is rendeztek. A CHARM-EU partnerkönyvtárait bemutató harmincegy fotó négy fő téma – építészet és örökség, könyvtári közösségek, könyvtári mindennapok és aktivitások, könyvtárak és művészet – köré csoportosítva látható a Könyvtár hallgatói közösségi terében.
A könyvtárosok szakmai találkozójának két napja során lehetőség nyílt a személyes tapasztalatok megosztására és intézményi jó gyakorlatok bemutatására is. A CHARM-EU Szövetség munkájáról Takó Ferenc, az ELTE CHARM-EU Iroda vezetője beszélgetett a résztvevőkkel. Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár képviseletében Kulcsár Szabó Ernőné Gombos Annamária főigazgató, Faragó-Szilvási Tibor és Móring Tibor kutatástámogató könyvtárosok vettek részt az eseményen.