III. Forráskutatás, forráskiadás, tudománytörténet konferencia

A szervezők idén szélesíteni kívánják a résztvevők körét: az eddigi nyelvész, irodalmár, történész, levéltáros közösségeken túl idén a modern filológia, a néprajz, könyv-, zene- és művészettörténet, valamint a távolabbi tudományterületek, mint például az orvostörténet, földrajztörténet, csillagászattörténet képviselői is lehetőséget kapnak.
Az interdiszciplináris konferencia elsődleges célja a különböző szakmai műhelyek forrásszemléletének megismerése: Mi a forrás? Mit tekintenek forrásnak? Milyen módszerrel dolgozzák fel és adják közre? Az egyes területek figyelnek-e a társtudományokra, illetve a nagyközönségre? Egyáltalán ez felmerül-e szempontként? Figyelnek-e más tudományok forrásközléseire? Milyen konzultációs gyakorlatot alakítottak ki?
A konferencia résztvevői megismerkedhetnek az egyes tudományágak kérdésfelvetéseivel, vizsgálati módszereivel, lehetőség nyílik személyek és műhelyek eszmecseréjére.
A szervezők elsősorban olyan előadásokat várnak, amelyek elősegítik a területek közötti párbeszédet, ezért azt kérik, hogy a részletező szaktudományi munkák helyett inkább problémafelvető, tudományközi témákkal jelentkezzenek. A konferencia nyelve magyar, a 20 perces előadásokat vita követi. Jelentkezni a kitöltött jelentkezési lap elküldésével, illetve az előadás féloldalas (kb. 1500 n) összefoglalójával lehet. Az előadások anyagából publikációs lehetőség várható. A részvétel ingyenes.
Az absztraktok beküldésének határideje: 2017. június 15.
A konferencia helyszíne: ELTE BTK, 1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A
Tervezett időpontja: 2017. november 16–17.