Intelligens szakosodás az ELTE-n

Az ELTE Karrierközpont intelligens szakosodás koncepciója segítséget nyújt az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatóinak ahhoz, hogy a diplomával együtt olyan digitális jártasságot is szerezzennek, amellyel magabiztosan léphetnek be a 21. század munkaerőpiacára. A kínálatból most öt olyan (Neptun-kóddal elérhető) kurzust emelünk ki, amelyek az új generáció igényeire válaszolva hatékonyan alkalmazható gyakorlati tudást kínálnak és bármely területen előnyt jelenthetnek, legyen szó önálló projektmunkáról, szakmai gyakorlatról vagy karrierépítésről.
Bevezetés a grafikai tervezés alapjaiba
A vizualitás a modern kommunikáció alapnyelve, legyen szó egy diákszervezet poszteréről vagy akár startup cég pitch deck-jének összeállításáról. A kurzus az arculattervezés, a kompozíció és az információs dizájn alapjaiba vezeti be az alkotó kedvű hallgatókat, akik a képzés során megismerkedhetnek a modern grafikai estközökkel és alkalmazásokkal (pl. Canva, Figma), emellett megtanulhatják, hogy alakítsanak egy ötletet látványos, jól strukturált vizuális anyaggá.
Grafikai alapok: betűk és színek
Nem minden betűtípus univerzális hős, és a színek sem véletlenül tűnnek úgy, ahogy. Ez a kurzus a tipográfia és a színelmélet világába kalauzol, segítve megérteni, hogyan hatnak az egyes betűformák és színkombinációk a figyelemre, értelmezésre és érzelmekre. A kurzus megtanítja, hogyan hozzunk létre harmonikus, letisztult, mégis figyelemfelkeltő vizuális anyagokat. A képzés ideális választás azoknak, akik szeretnének akár egy tudományos posztert, akár egy online kampányt saját kezűleg megtervezni — és jól is csinálni.
Interaktív prezentációk a Wooclap alkalmazással
Wooclap egy korszerű, oktatási és üzleti környezetekben is használt alkalmazás, amely élő szavazásokat, kvízeket, felméréseket és azonnali visszajelzést tesz lehetővé a prezentációk közben. A kurzuson a hallgatók megtanulják, hogyan szervezzenek és állítsanak össze olyan előadásokat, amelynek a hallgatóság is aktív résztvevőjévé válik, legyen szó tudományos konferenciáról, vizsgaprezentációról vagy közösségi eseményről.
A Canvas LMS haladó használata
A tanulás egyre inkább digitális platformokra költözik, a Canvas pedig jelenleg a világ egyik legnépszerűbb tanulásmenedzsment-rendszere. A kurzus a haladó felhasználóknak megmutatja, hogyan hozhatnak létre sajátkurzusmodulokat, értékelési rendszereket, és hogyan lehet a tananyagot a felhasználói élmény mentén fejleszteni. A képzés kifejezetten hasznos lehet a tanárképzésre készülők, a digitális pedagógia iránt érdeklődők, diákmentorok számára, de azoknak is, akik későbbi munkájuk során vállalati tréningekkel szeretnének foglalkozni.
Videószerkesztés nyílt forráskódú alkalmazással
Egy jól megszerkesztett rövidfilm többet mondhat, mint egy 10 oldalas leírás, ráadásul személyesebb, hitelesebb és emlékezetesebb. Ez a kurzus azoknak szól, akik különösebb technikai előképzettség nélkül szeretnének egyszerűen, ingyenesen és profin videót vágni, legyen szó egy tananyag vizuális feldolgozásáról, egy ösztöndíjprogram bemutatásáról vagy épp egy kampányvideóról. Az OpenShot alkalmazásban a vágás, szöveg, zene, átfedések, vizuális effektek néhány kattintással szerkeszthetők. A képzés hasznos tudást nyújt azoknak az oktatóknak, hallgatóknak és adminisztrátoroknak, akik vizuális tananyagokat készítenek, illetve pályázataikat vagy projektjeiket szeretnék látványos és meggyőző módon bemutatni.