Kiegészítő informatikai képzés ELTE-seknek
A képzésre olyan nappali tagozatos, alap-, mester- vagy osztatlan képzésben tanuló hallgatókat várnak, akik nyitottak a problémák számítógépes gondolkodás inspirálta új megközelítésére. A képzés elvégzése szerepelni fog az felsőfokú végzettséget igazoló oklevél mellékletében. A képzés fejleszti a kreatív problémamegoldás, a strukturált gondolkodás, a mintázatok, tendenciák, felismerésének és elemzésének képességét, emellett javítja a hallgatók munkaerőpiaci esélyeit.
A digitális forradalom a gyakorlati élet és a tudomány minden szegmensére komoly hatást gyakorol, jelentősége így jóval túlmutat a technológiai eszköztár és az IT-szakmai ismeretek szélesítésén. A képzés hozzásegíti a hallgatókat ahhoz, hogy a számítógépes gondolkodást és módszertant felhasználják szakdolgozatuk, disszertációjuk, TDK-pályázatuk elkészítésében.
A hallgatók alapvető programozási ismereteket szereznek, képesek lesznek problémák formalizálására, korrekt modellek megtervezésére, számítógépes megoldási tervek készítésére és elemzésére. Megtanulják tudományterületük objektumait adatokkal leírni, ezeket tipizálni, strukturálni, adatokból információt kinyerni. Megismerik a számítógépes világ hardver és szoftver eszközeit, ezek hatékony gyakorlati felhasználását. Képesek lesznek egyszerű webes és mobil alkalmazások elkészítésére. A képzés fix csoportokban zajlik, elvégzéséhez nincs szükség speciális matematikai vagy informatikai előképzettségre.
A képzésre olyan alapszakos hallgatók jelentkezhetnek, akik a 60 kredites blokk felvételekor már rendelkeznek legalább 110 kredittel, a képzésük első két évét lényeges csúszás nélkül elvégezték. Jelentkezhetnek olyan mesterszakos hallgatók, akik képzésük első évét elvégezték, és már rendelkeznek legalább 55 kredittel. A jelentkezők motivációs levéllel és a tanulmányi eredményeik bemutatásával pályázhatnak.
A pályázati anyagnak tartalmazni kell motivációs levelet, a Tanulmányi Hivatal igazolását a pályázat beadásáig teljesített kreditektől, valamint a részletes pályázati kiírásban felsorolt dokumentumokat.
Jelentkezési határidő: 2020. július 31.
A képzéssel kapcsolatos további kérdésekre Zsakó László egyetemi docens válaszol e-mailben.
Forrás: ELTE IK