Konferencia a felsőoktatás jövőjéről

Chogyelkáné Babócsy Ildikó | 2023.11.24.
Konferencia a felsőoktatás jövőjéről
MI lesz veled, felsőoktatás? címmel rendezett konferenciát a Károli Gáspár Református Egyetem IKT Kutatóközpontja 2023. november 18-án. A szakmai rendezvényen több aspektusból járták körbe a meghívott szakértők napjaink egyik legégetőbb kérdését: milyen jövő vár a felsőoktatásra a mesterséges intelligencia korában.

A plenáris előadások az értékelés átalakulásának szükségességét (prof. dr. Molnár Gyöngyvér) és a mesterséges intelligencia használata kapcsán felmerülő jogi problémákat (dr. Beraczkai Dávid) vették górcső alá, valamint a résztvevők meghallgathatták azt is, hogyan reagálnak a kor kihívásaira a finnországi egyetemek (dr. Fenyvesi Kristóf).

Egyetemünk a konferencia további blokkjainak mindegyikében képviseltette magát: az intézményi jógyakorlatok között dr. Rónay Zoltán mutatta be azt az állásfoglalást (és kialakulásának körülményeit), amellyel a PPK a magyarországi egyetemek között elsőként nyújtott kapaszkodókat az új technológiával kapcsolatban a kar oktatóinak és hallgatóinak. A kerekasztal-beszélgetésben, amely a konferenciasorozat hagyományai szerint minden évben öt, oktatásinformatikával foglalkozó egyetemi központtal készít körképet, idén az ELTE PPK Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Központ vezetője, Dr. Dorner Helga vett részt. A konferencia programbizottsági tagjaként is közreműködő Dr. Horváth László vezetésével pedig a tanítási eszköztárukat a mesterséges intelligencia kínálta lehetőségekkel is bővíteni kívánó érdeklődők izgalmas workshopon vehettek részt. A párhuzamos workshopokon a promptolás rejtelmeivel, egy gamifikációs keretrendszerrel, valamint értékelési rendszerük újragondolásával foglalkozhattak a résztvevők.

1. kép: Dr. Rónay Zoltán  –  Intézményi útmutató a mesterségesintelligencia-alapú tartalomgenerálás használatára az oktatásban-kutatásban

A rendezvény a céges bemutatóknak, könyves standoknak és az ország minden területéről összegyűlt szakértői közönségnek köszönhetően kiváló kapcsolatépítési lehetőségként is működött. A konferencián többek között azzal a nem titkolt céllal vettek részt kollégáink, hogy az ott megszerzett információk is gazdagítsák az OTO szervezésében hamarosan induló mesterséges intelligencia képzéseket: mind a decembertől induló Teams-képzést, mind a készülő self-paced kurzust, amelyre már elérhető az előjelentkezés.

2. kép: Céges kiállítás és bemutatkozások

Képek forrása: IKT Kutatóközpont LinkedIn oldala