Korai inklúzió

2017.05.22.
Korai inklúzió
Stratégiai partnertalálkozót rendeztek az ELTE TÓK-on a korai inklúzióval foglalkozó, nemzetközi kooperációban működő Erasmus+-projekt résztvevőivel.

Az ELTE Tanító- és Óvóképző Kara adott otthont a hét ország együttműködésével létrejött Tanuljunk Egymástól a Korai Inklúzióról! című Erasmus+ Stratégiai Partnerség projekttalálkozónak 2017. május 15-én.

A projekt 2015. október 1-jétől 2018. március 30-ig tart, fő célja, hogy az ismeretek bővítésével és módszertani tapasztalatcserével támogassa a fogyatékkal élő kisgyermekekkel való munkát. A projektet F. Lassú Zsuzsa tanszékvezető egyetemi docens vezeti, hazai tagjai Endrődy-Nagy Orsolya adjunktus, Kerekes Valéria tanársegéd és Rózsáné Czigány Enikő, az ELTE TÓK nyugalmazott oktatója.

A projekt honlapján már elérhető a sajátos nevelést igénylő gyermekekre vonatkozó információkat és a nevelésükkel összefüggő kompetencialistákat tartalmazó  Inklúziós kisokos, emellett a projekt valamennyi nyelvén olvasható, jó gyakorlatokat tartalmazó Inkluzív módszertani piac, valamint Inkluzív képzési leckekönyv.

2017 áprilisában az ELTE TÓK óvodai gyakorló intézményeiben dolgozó mentorok képzésen vehettek részt a projekt eddigi eredményei kapcsán. A képzést a projekt szakemberei mellett Hegedűsné Tóth Zsuzsanna tanársegéd, Sándor Mónika adjunktus és Svraka Tamásné mestertanár vezették; a szakmai nap meghívott előadói Kalmár Judit, a Nem Adom Fel Alapítvány trénere és Tóth Anikó, a Budapesti Korai Fejlesztő Központ munkatársa voltak.

Az Európai Bizottság támogatást nyújtott ennek a projektnek a költségeihez. Ez a kiadvány (közlemény) a szerző nézeteit tükrözi, és az Európai Bizottság nem tehető felelőssé az abban foglaltak bárminemű felhasználásért.