Májusi ELTE-s sportsikerek

2017.05.10.
Kiváló eredmények születtek május elején a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) vívó-, sakk- és tollaslabdaversenyein.

Az ELTE vívói második helyen zártak a 2017-es MEFOB-on. Tizennégy felsőoktatási intézmény több mint kétszáz sportolója lépett pástra május 5-én és 6-án a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában megrendezett vívó MEFOB-on, ahol kiválóan teljesítettek az ELTE vívói, minden fegyvernemben érmet szereztek.

Női párbajtőr egyéniben az ELTE versenyzője, Siklósi Enikő állhatott a dobogó legfelső fokára, csapatban pedig bronzérmet szerzett a Honti-Kiss Dominika, Lipták Laura, Siklósi Enikő hármasa. A női tőr csapatversenyben a BME mögött ezüstéremmel zárt Honti-Kiss Dominika, Juhász Helga, Lipták Laura és Siklósi Enikő).

Férfi tőr egyéniben Németh Gábor révén szintén bronzérem született, míg csapatban egy ezüstéremmel lett az ELTE gazdagabb a Balázs Boldizsár, Soproni Szabó Benedek, Németh Damján, Németh Gábor összeállítású csapatnak köszönhetően. A férfi kard csapatversenyben az ELTE első számú együttese (Balázs Boldizsár, Soproni Szabó Domonkos, Habony Viktor, Mészáros Balázs) nyerte az aranyérmet. Az összesített rangsorban második lett az ELTE a BME mögött.

Megvédte bajnoki címét az ELTE 2017. május 6-án a hazai rendezésű sakk MEFOB-on, melyet Kiss Ádám, az ELTE TTK professor emeritusa, a MEFS elnöke nyitott meg. A tornán 5 női és 19 férfi versenyző várta Kapás Róbert (BEAC) főbíró óraindítását az ELTE Kőrösi Csoma Sándor Tagkollégiumában. Munkájában az ELTE részéről Jakobetz András, a Barcza Gedeon SC részéről Grimm György és Jakobetz László versenybíróként segítették.

A háromfős csapatversenyben idén is az ELTE emelheti magasba a bajnoki kupát, mindhárom hallgatója az első hat helyvalamelyikét szerezte meg. Az ELTE II. csapata a 4. helyen végzett.

2. Corvinus Egyetem (Balog Imre, Balsai Nikolett, Suhajda Attila) 12
3. Budapesti Műszaki Egyetem (Jacsó Ádám, Egyed Gábor, Straubinger Dániel) 11,5 pont

Az U2100 kategória győztese: Németi Kornél (ELTE II.) 4,5 pont.

Az U1900 kategória győztese: Gáspár Dávid (ELTE II.) 3,5 pont.

8 egyetem 27 hallgatója vett részt az idei tollaslabda MEFOB-on a veszprémi Pannon Egyetem szervezésében, ahol szintén remekül teljesítettek az ELTE-sek. Női egyéniben Gonda Daniella (DE) nyert, Vizi Eszter (PE) lett a második, a harmadik helyen pedig Antal Sára (ELTE) és Gulkai Zsófia (ELTE, Savaria Egyetemi Központ) végeztek.

Amatőr női egyéniben Porkoláb Zsófia (ME) végzett az élen, őt követte Vizi Eszter (PE) és Antal Sára (ELTE), a harmadik helyet pedig Gulkai Zsófia (ELTE, Savaria Egyetemi Központ) szerezte meg. Amatőr női párosban Gulkai Zsófia és Németh Erzsébet (ELTE, Savaria Egyetemi Központ) szerezte meg az első helyet, mögöttük a szintén ELTE-s (Savaria Egyetemi Központ) Kovács Annamária és Tóth Fruzsina alkotta kettős végzett.

Amatőr vegyes párosban a Miskolci Egyetem párosa, Sipos Ákos és Porkoláb Zsófia nyert, a második helyen az ELTE-s Czétényi Marcell és Antal Sára végzett, míg Velenczei Balázs és Németh Erzsébet (ELTE, Savaria Egyetemi Központ) a harmadik helyen zárta a versenyt.