Manufactoring konferencia az ELTE-n
A kétnapos konferencia a korszerű és jövőbe mutató gyártási rendszerekkel, eljárásokkal, az új anyagok, technológiák bevezetésével, a termelőberendezésekkel és a gyártásszervezéssel foglalkozott, beleértve az automatizálást, az Ipar 4.0 rendszerét. A rendezvény lehetőséget adott a termeléssel foglalkozó kis- és középvállalatok tevékenységének prezentálására és a kapcsolatépítésre is.
A megjelenteket Andó Mátyás, a szervezőbizottság elnöke, az ELTE Savaria Műszaki Intézet habilitált egyetemi docense köszöntötte. László Győző, Szombathely alpolgármestere a technológia megfelelő használatáról és az ehhez szükséges kitartó munkáról beszélt. Szidor György, az ELTE Informatikai Kar dékánhelyettese kiemelte: a szombathelyi duális képzési modell országosan unikális, ehhez célzottan hozták létre az infrastruktúrát. A Savaria Műszaki Intézet konvergenciapont, ahol párhuzamosan fejlesztik a gépészmérnöki tudást és a modern informatikai hátteret is. Takács János, a Gépipari Tudományos Egyesület elnöke a szervezet tevékenységéről számolt be.
Mándli Péter, a gépészmérnök-képzés partnervállalatának indusztrializációs vezetője pedig cége hetvenéves történetéről számolt be. A hazai kutatói kapcsolatok építésének fontosságáról és hatásairól a szakmára Haidegger Géza, az MTA Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet tudományos tanácsadója mondta el gondolatait.
A konferencián a jövő kutatógenerációja képviseletében doktoranduszok is részt vettek. Birosz Márton a 3D nyomtatás optimalizációjával, illetve a 3D nyomtatással gyártott alkatrészek geometriájával foglalkozik. Bátorfi János angol nyelvű prezentációt készített az alumíniumlemezek szimmetrikus és aszimmetrikus hengerléséről, bemutatva, hogyan deformálódik a folyamat során az anyag. Szőlősi József a gépészeti és informatikai tudás összekapcsolódását prezentálta egy hegesztési kísérletről tartott előadásában.
Forrás: Vas népe
Fotó: Szombathely.hu