MEFOB-győztes ELTE-sek

2018.06.27.
Egyéni és csapatsikereket is elért az ELTE országúti kerékpáros csapata a 2018. június 10-i versenyen Gyömrőn.

Rendszeresen Gyömrő ad otthon az Országúti Kerékpáros Magyar Egyetemi–Főiskolai Országos Bajnokságnak (MEFOB). A legutóbbi versenyen Szombathelyről két versenyző – Tomka János és Sándor Tamás –  vett részt, míg Budapestről Grunda Dávid képviselte az ELTE-t.

„Ebben az évben majdnem az összes versenyen, ahol rajthoz álltam, sikerült dobogóra férni, most is reménykedtem a jó eredményben. Bemelegítettünk, majd beálltunk a rajtba. A táv nem volt túl hosszú (80 km) ezért már az elejétől kezdve erős volt a tempó” – idézte fel a verseny kezdetét Tomka János, aki végül harmadikként ért be a célba, 42 kilométeres átlagsebességgel teljesítve a távot.

A SEK két hallgatója, Tomka János, Sándor Tamás, valamint a budapesti Grunda Dávid által alkotott

csapat a dobogó tetejére állhatott,

emellett egyéniben János bronzérmén túl Dávid ezüstérmet szerzett, Tamás pedig hatodik lett a június 10-i megmérettetésen.

„Eredményes napot sikerült zárni, és reméljük, hogy az eredményekkel öregbíteni tudtuk a 'nagy' ELTE és talán a szombathelyi campusunk hírnevét is” – tette hozzá a versenyző.