Mesterséges intelligencia az oktatásban és a kutatásban

Mesterséges intelligencia az oktatásban és a kutatásban
11/19 - 11/21

2025. november 19. - 2025. november 21.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)

11/19 - 11/21

2025. november 19. - 2025. november 21.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum körút 4.)


Az ELTE Digitális Bölcsészet Tanszék és az Országos Széchenyi Könyvtár konferenciájára fiatal kutatók jelentkezhetnek tudományos előadásokkal és poszterekkel június 30-ig.

A mesterséges intelligencia gyors ütemben alakítja át azt, ahogyan az oktatásról, a kutatásról és a kulturális örökségről gondolkodunk. A gépi tanulás és a nyelvi modellek hatása a bölcsészettudományokra vitathatatlan, legyen szó MI-alapú oktatási eszközökről és kutatási asszisztensekről, digitális archívumokról és számítógépes módszerekről vagy kulturális tanulmányokról. Ahogy az MI-rendszerek egyre kifinomultabbá válnak, elengedhetetlen, hogy a kutatók kritikusan vizsgálják azok alkalmazásait, etikai vonatkozásait, valamint azt, hogy miként formálhatják át a tudástermelést.

Az angol nyelvű konferenciára az MI és a bölcsészettudományok határterületei iránt érdeklődő PhD-hallgatók, illetve mesterszakos és (negyedik évtől felfelé) osztatlan tanárképzésben részt vevő hallgatók jelentkezhetnek 20 perces tudományos előadással vagy A3-A2 méretű poszterrel. A lehetséges témák közé tartozik a mesterséges intelligencia által támogatott oktatás, az MI-vezérelt kutatási módszertanok, a digitális örökségmegőrzés, valamint a számítógépes kultúratudományok. A konferenciára egyaránt várnak elméleti megközelítéseket, gyakorlati alkalmazásokat és esettanulmányokat bemutató előadásokat.

A témák részletes leírása, a formai és tartalmi követelmények, valamint a regisztrációs link ezen az oldalon érhetők el, jelentkezni 2025. június 30-ig lehet.