„Minden, amiért sportolni érdemes”
Az eseményen Baji Balázs, a KEK nagykövete és a Nemzeti Sportügynökség vezérigazgató-helyettese, Gór-Nagy Miklós, a Magyar Vízilabda Szövetség Sportszakmai Bizottságának elnöke, Deli Gergely, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora, valamint Simon Gábor, a BEAC igazgatója, a KEK alapítója vettek részt, a beszélgetést Baumstark Tibor vezette.
Deli Gergely az egyetemi sport támogatásának jelentőségét hangsúlyozva arról beszélt, hogy a Ludovika Campuson minden feltétel adott, hogy a Kárpát-medence legnagyobb multisport-eseményét megrendezzék. Baji Balázs, a KEK nagykövete szerint az egyetemi sport kiváló módszer arra, hogy azok a versenyzők, akik a felnőttkor küszöbén hagynák abba a profi sportot, mégis aktívak maradjanak saját sportágukban. Gór-Nagy Miklós korábbi világbajnok vízilabdázó kiemelte: “a vízilabda kulturális értéke Magyarországnak, és több mint 100 éve meghatározza a magyarságunkat".
Az egyéni sportágak nevezőin és a futóversenyre érkezőkön túl a csapatsportágakban 28 egyetemről 1200 hallgató érkezik a KEK-re, így öt országból – de egy nemzetből – csaknem 2000 résztvevőre számítunk – mondta el Simon Gábor. A BEAC igazgatója kiemelte, hogy a KEK új sportágaival minél több egyetemistát, a futóversennyel pedig az egyetemek falain túli közeget szeretnék megszólítani.
Simon Gábor, a BEAC igazgatója, a KEK alapítója
A KEK szervezői az elmúlt tíz évben a társadalmi felelősségvállalás jegyében több mint 12 millió forint támogatást gyűjtöttek és számos sportfelszerelést juttattak el rászoruló diákok számára. Az adományokat idén az adjukossze.hu weboldalon várják, a résztvevő csapatok emellett sportfelszereléseket ajánlanak fel a karácsfalvai (Ukrajna) Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum diákjainak.
A KEK versenyeiről ebben a cikkben, a kupa keretében rendezett futóversenyről pedig itt írtunk bővebben.
Forrás: kekbudapest.hu