Nem minden a robotika!

2022.04.01.
Nem minden a robotika!
Az ELTE Long legfrissebb adásában az élményalapú informatika oktatásáról beszélgetünk Turcsányi-Szabó Mártával.

Turcsányi-Szabó Márta egy japán bank számítógépes rendszergazdája volt sokáig, élt is 5 évet Japánban, és dolgozott az iparban is, de hobbija, egyben munkája az egyetemen mindig az informatika megszerettetése, használatának élményszerű átadása volt.

Az Informatikai Kar docensétől megtudhatjuk, miért is lett mumus a matematika és az informatika, és hogyan küzdhetünk meg vele, kiderül, mit jelent a hagyományos oktatással szembemenő élményalapú informatikatanítás, de az is, hogyan lehet a digitális technológiát úgy fejleszteni, hogy közelebb kerüljön hozzánk, emberekhez – nem utolsó sorban a lányokhoz és a legkisebbekhez, az óvodásokhoz.

Na de mit keres a robotkutya mellett egy selyempincsi a színpadon? És hogyan függ össze az egyiptomi gyerekkor és a konyhai kotyvasztás a pályaválasztással? Arról már nem is beszélve, mi módon lehet rábírni egy magyar kisgyereket arra, hogy három nap alatt megtanulja a japán katakanát?

A 2022. április 1-jei adást az alábbi linken hallgathatja meg.

Az epizód az Első Pesti Egyetemi Rádió szakmai támogatásával készült.

2021 őszén elindult az ELTE podcast-sorozata. Minden hónap első péntekén az ELTE Long jelentkezik: az ötvenperces adásban az ELTE egy-egy kutatója hoz közelebb egy-egy aktuális és népszerű tudományos témát. Miközben a vendég kutatásáról beszél, nem egyszer feltárul az út is, amely az innovációhoz vezetett.