Nemzetközi hallgatóit köszöntötte az ELTE
Az ünnepségen mondott beszédében Hamar Imre üdvözölte a Stipendium Hungaricum, a CEEPUS, az Erasmus+, a keresztény fiatalok ösztöndíjprogramja, a diaszpóra ösztöndíjprogram vagy kétoldalú egyetemi együttműködések keretében érkezett hallgatókat. Az ELTE nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettese örömét fejezte ki, hogy a határainkon túlról érkezett elsőévesek az egyetem 389. tanévében tagjaivá válhatnak a 35 ezres hallgatói közösségnek, amelynek több mint 10 százaléka külföldi hallgató.
Az ELTE nemzetköziesítési stratégiájának célja, hogy az egyetem a közép-európai térség felsőoktatási, kutatási és innovációs központjává váljon – fogalmazott a rektorhelyettes, aki kiemelte, hogy az egyetemen 130 idegennyelvű kurzus vár a hallgatókra az alap- és mesterképzéstől kezdve a doktori iskolákon át a nyelvi alapozó kurzusokig.
Ittlétük során biztosan találkoznak majd kihívásokkal, nyelvi korlátokkal, az adminisztráció nehézségeivel, azonban az egyetem oktatói és munkatársai, a koordinátorok és diákmentorok folyamatosan a rendelkezésükre állnak, ha segítségre van szükségük, az itt megszerezhető magasszintű tudás, a tudományos gondolkodásmód és szakmai normák pedig egy életen át elkísérik őket – zárta beszédét Hamar Imre.
Az évnyitón köszöntőt mondott az ELTE Nemzetközi Stratégiai Irodája nevében Knyihár Eszter irodavezető, aki bátorította a hallgatókat, hogy éljenek az egyetem nyújtotta lehetőségekkel, legyen szó nyelvtanulásról, sportról vagy kultúráról. A hallgatókat üdvözölte Megyeri Zsófia, az ELTE Erasmus Student Ntework elnöke, Kovács Luca, a Stipendium Hungaricum program vezetőmentora és Ayed Wijdene nemzetközi hallgatói nagykövet is, aki Tunéziából érkezett a Stipendium Hungaricum program keretében, és az ELTE Nyelvtudományi Doktori Iskola hallgatója. Az ünnepség zárásaként az ELTE Eötvös Művészeti Együttes tagjai magyar néptáncokból adtak ízelítőt rövid műsorukban.
Az évnyitót az Állam- és Jogtudományi Kar aulájában hagyományos információs piac is kísérte, ahol a nemzetközi hallgatók megismerhették az ELTE Hallgatói Önkormányzatát, az egyetem kollégiumait, diáktanácsadóit, a Hallgatói Ügyfélszolgálati Iroda (Quaestura), a Karrierközpont és a Speciális Hallgatói Ügyeket Támogató Iroda (SHÜTI) munkatársait és tevékenységét, de kulturális és turisztikai ajánlókkal bemutatkozott a We Love Budapest magazin is.