Neptun helyett SEKezz!
Több mint egy évvel ezelőtt merült fel a campus és a Hallgatói Önkormányzat vezetésében, hogy a hallgatók számára fontos, ugyanakkor tanulmányaikkal nem közvetlenül összefüggő üzenetek kiküldésére többé már nem kellően alkalmas Neptun rendszer mellett kívánatos lenne egy 21. századi alternatívát teremteni, amely kiváltja a közérdekű, de a Neptun számára terhet jelentő üzenetek közvetlen célba juttatását.
Ez az igény hívta létre az eddig „csökkentett módban” működő SEKezz-alkalmazást, amely ugyan szeptembertől már elérhető és letölthető, de a friss szoftverekre mindig jellemző gyerekbetegségeket csak a közelmúltban sikerült orvosolni: ennek a folyamatnak a következő fontos állomása volt a 2018. április 18-i összejövetel, ahol az érdeklődő hallgatóknak Márkus Attila bemutatta a régi-új applikációt.
„Miért készít ingyenes, a helyi egyetemnek viszont nagyon hasznos alkalmazást egy piaci cég?”– tette fel a költői kérdést a Kft. képviselője, majd meg is válaszolta a felvetést: „Kiváló és változatos tesztkörnyezetet jelentenek a szombathelyi hallgatók, így kipróbálhatjuk egyedi és újító fejlesztéseinket”. A tesztkörnyezet különlegességét pedig nem csak az okostelefonok és operációs rendszereik figyelemre méltó változatossága jelenti, hanem a különböző felhasználói attitűdök és a kizárólag használat során felmerülő problémák diagnosztizálásának lehetősége is.
Az alkalmazás teszteléséhez a résztvevők letöltötték és aktiválták a SEKezz-t, majd Márkus Attila dolgozni kezdett, és tesztüzeneteket küldött a telefonoknak, amelyek mobilinterneten vagy wifin keresztül fogadták az adatforgalom számára is optimális üzeneteket. Időközben az összejövetel elején rendelt pizzák is megérkeztek, a workshop pedig közvetlen, baráti beszélgetéssé alakult át; a fejlesztők és felhasználók kötetlenül és őszintén oszthatták meg tapasztalataikat.
A Hallgatói Önkormányzat és az alkalmazást fejlesztő cég pedig reméli, hogy hamarosan minden szombathelyi egyetemista telefonján ott lesz a hasznos, gördülékenyen működő SEKezz-applikáció, amely fontos lépést jelent az egyetem informatikai modernizációjában is.
Forrás: ELTE SEK