"Nők a Tudományban" Kiválósági Díj

A sikeres kutatók és innovátorok felkutatása, bemutatása és jutalmazása kiemelten fontos Magyarország tudományos és gazdasági versenyképessége szempontjából. Különösen lényeges a fiatal kutatónők támogatása, ezért a Nők a Tudományban Egyesület 2013-ban megalapította a "Nők a Tudományban" Kiválósági Díjat. Az elismerést olyan fiatal kutatónők nyerhetik el, akik kiemelkedő teljesítményt mutatnak fel szakterületükön, és aktív részesei a hazai tudományos életnek; mindemellett készek részt vállalni a természettudományos és műszaki pályák népszerűsítéséből a fiatal lányok körében, így inspirálva környezetüket. Az Egyesület elismerésükkel szeretné sikereiket hazai szinten is láthatóvá tenni, egyben megerősíteni őket abban, hogy teljesítményük az egész társadalom számára kiemelkedő fontosságú. A díjak odaítéléséről az Egyesület elnöksége által felállított tudományos szakmai bizottság dönt. A díj fővédnöke Hargittai Magdolna akadémikus.
Az egyesület minden pályázónak lehetőséget biztosít ingyenes tudománykommunikációs tréningen való részvételre. Az ünnepélyes eredményhirdetésre és a szakmai munkásságot elismerő díj átadására 2019. március 8-án kerül sor.
A díjra PhD-fokozattal rendelkező magyar állampolgárságú vagy magukat magyar nemzetiségűnek valló kutatónők pályázhatnak, akik
- kiemelkedő kutatási vagy technológiai tevékenységet végeznek az adott tématerületen,
- aktív részesei a hazai K+F világnak,
- tevékenységük elsősorban Magyarországon működő kutatóintézetekhez, egyetemekhez, cégekhez köthető,
- a pályázat beadásakor még nem töltik be a 40. életévüket (a korhatár a szülési szabadságon, illetve főállásban gyermekneveléssel töltött idő hosszával emelhető).
A pályázónak az alábbi adatokat szükséges megadnia, feltöltenie:
- személyes adatait,
- a szakmai önéletrajzát tartalmazó dokumentumot,
- az első és utolsó szerzős publikációk számát, a rájuk kapott hivatkozásokkal,
- a tématerülettel kapcsolatos publikációinak, eredményeinek, szabadalmainak és kitüntetéseinek felsorolását tartalmazó dokumentumot,
- a szakmai munkásságát bemutató dokumentumot (maximum 2 oldal terjedelemben),
- munkásságának a laikusok számára is érthető összefoglalóját,
- két ajánlólevelet a tématerület elismert szakembereitől, két önálló dokumentumban;
- a pályázót ajánló szakember adatait.