Rekordszámú ELTE-s hallgató a Demo Day-en

A Hungarian Startup University Program (HSUP) az ország első online egyetemi startupképzése, célja az egyetemisták megismertetése a modern vállalkozói ismeretekkel. A kurzus tavaszi félévében országosan 143 csapat fejlesztette saját projektötletét, a csapatok tagjai más-más egyetemekről érkeztek. A programot július 3-án a budapesti Bosch Innovációs Kampuszán zárták, a Demo Day-re a legpiacképesebb tizenöt csapat kapott meghívást. A csapatok angol nyelven tartottak pitcheket neves startup-szakértőkből és befektetőkből álló zsűri előtt.
Az ELTE-s vezetésű csapatok közül az AnchorDynamics (ötletgazda: Daróczi Dániel János, ELTE TTK), az Előpont/Prehabilitation (ötletgazda: Egri Dóra, ELTE PPK) és a Hacksynth (ötletgazda: Imolai Dávid, ELTE IK) került a legjobbak közé. Bemutatkozhatott a Football Saviour és a SensiSip csapat is, ahol a másik egyetemről érkező ötletgazdát ELTE-s csapattag is támogatta a félév során.
„Stratégiai célunk, hogy minél több fiatal ismerkedjen meg az innováció és az innovatív vállalkozások világával, majd később váljon startup-alapítóvá és sikeres vállalkozóvá. A HSUP igazi zászlóshajó program az innovációs képzések területén, hiszen az elmúlt 5 évben nemcsak közel 20 ezren vettek részt a programban, de annak eredményeként számos startup vállalkozás indult el sikeresen” – hangsúlyozta az eseményen Bódis László, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója.
A zsűri tagjai Balázs Ferenc (Robert Bosch Kft.), Hild Imre (Óbuda Uni Venture Capital), Khader Attila (Polaris Equity Fund), Kovács Roland (STRT) és Szamosközi Péter (Hungarian Business Angels Network) voltak.
A Hungarian Startup University Program záróeseményén résztvevő ELTE-s hallgatók
- Daróczi Dániel János (AnchorDynamics, ELTE TTK) (interjú az ötletgazdával)
- Zsoldos Péter (AnchorDynamics, ELTE IK)
- Egri Dóra (Előpont, ELTE PPK)
- Varga Julianna (Előpont, ELTE GTK)
- Fürge Márk (Football Saviour, ELTE GTK)
- Imolai Dávid (Hacksynth, ELTE IK) (interjú az ötletgazdával)
- Hatvani Eszter (Hacksynth, ELTE GTK)
- Deák Tamás (SensiSip, ELTE TTK)
A Demo Day-en a hagyományok szerint nem hirdetnek abszolút győztest, az ELTE-s csapattagok egy-egy millió forintos kiegészítő ösztöndíjat nyertek el, emellett a Bosch és a Startup Campus értékes szakmai és mentori felajánlásaival is gazdagodtak.
Forrás: Nemzeti Innovációs Ügynökség