Rekordszámú látogató az ELTE standjánál

Minden eddiginél több, csaknem 55 ezer továbbtanulás előtt álló diák látogatott el január 19. és 21. között a 20. EDUCATIO Nemzetközi Oktatási Szakkiállításra, ahol 12 ezer látogatójával az ELTE standja idén is a legnépszerűbbek közé tartozott. A kiállításon az ELTE több mint 250 hallgatója és oktatója tájékoztatta az érdeklődőket, egyetemünk nyolc kara mellett külön pultnál mutatkozott be a Gazdálkodástudományi Intézet és a szombathelyi Savaria Egyetemi Központ, valamint az Origó Nyelvi Centrum, emellett az érdeklődők a nemzetközi ösztöndíjakról, kollégiumi lehetőségekről, tanárképzési programjainkról is első kézből szerezhettek információkat. Az ELTE standján az utolsó darabig elfogyott a képzéseket részletesen taglaló, mintegy 140 oldalas kötet és az egyetemi sportéletet bemutató BEAC-kiadvány. Idén külön is népszerűsítettük az Új Nemzedék Kiválóság Program (ÚNKP) keretében megvalósuló „Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj pályázatot is.
Az ELTE több előadást is tartott a kiállítás központi színpadán. A csütörtöki nyitónapon előbb Andor György, az ELTE Gazdálkodástudományi Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára mutatta be az egyetem gazdasági alapszakos képzéseit, majd Borhy László rektor, akadémikus tágabb perspektívából is a diákok figyelmébe ajánlotta az egyetemet. Pénteken az ELTE Természettudományi Kar hallgatói „Tiéd a tudomány!” című előadásukban népszerűsítették a sokféle karrierlehetőséget kínáló természettudományos képzéseket.
A kiállítás nyitóünnepségén Palkovics László innovációs és technológiai miniszter arról beszélt, hogy a világ legjobb ezer egyeteme közé 2019-ben öt magyar felsőoktatási intézmény is bekerült. Az első 600-ban az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem szerepel, az első 900-ba bekerült a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, és a legjobb 1000 egyetem között szerepel a Semmelweis és a Debreceni Egyetem is.
A kiállításon idén kiemelt figyelmet kaptak az informatikai képzések, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség "Programozd a jövőd!" projektjének standjánál a továbbtanulás előtt állók átfogó információkat kaphattak és a speciális infokommunikációs eszközöket is kipróbálhatták. A 2019/2020-as tanévben megduplázták a vendégoktatói alkalmak számát, így a gyakornoki programban 100 informatikai vállalat 135 ezer órában, minimum 500, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező gyakornokot foglalkoztat – mondta el Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) digitalizációért felelős helyettes államtitkára.
Educatio 2020
Educatio 2020
0
/
0



















0
/
0