Rekordszámú versenyző indult az e-Hódon
A Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kar által szervezett online e-Hód versenyre tanáraik nevezhettek be hazai általános-, és középiskolás diákokat, akiknek informatikai gondolkodást igénylő feladatokat kellett megoldaniuk. Az e-Hódot a Bebras, vagyis a Nemzetközi Informatikai és Számítógépkészség Verseny (International Contest on Informatics and Computer Fluency) részeként rendezik meg minden évben Magyarországon. A kezdeményezés célja, hogy felkeltse a diákok érdeklődését az informatika iránt és megmutassa a szakmában lévő lehetőségeket. A november 9–20. között az interneten lebonyolított megmérettetésen 249 magyarországi iskolából összesen 29 341 diák vett részt, ami a hazai informatikai tanulmányi versenyek történetében rekordnak számít.
A feladatokhoz nem volt szükség hagyományos programozási előképzettségre, a megoldások inkább strukturált és logikus gondolkodást igényeltek. A diákok a negyediktől tizenkettedik osztályig öt korcsoportba osztva vehettek részt a versenyen, akár egy-egy iskolai tanóra, akár digitális oktatás keretében, otthonaikból is. A járványhelyzetre való tekintettel a verseny szervezői idén lehetővé tették, hogy a gyerekek ne csak az iskolából, hanem otthonról is megoldhassák a feladatokat. Idén először – külön kategóriában – tanárok is megmérethették magukat a versenyen, közel százan vállalkoztak a feladatra.
"Örömmel tölt el minket, hogy évről évre egyre többen vesznek részt a versenyen és hogy sok pozitív visszajelzést kapunk, amelyek megerősítenek minket abban, hogy szükség van ilyen jellegű, érdekes és motiváló feladatokat felvonultató kezdeményezésekre – mondta el Pluhár Zsuzsa, az ELTE Informatika Kar tanársegédje, a Neumann Társaság Közoktatási Szakosztályának elnöke, a verseny főszervezője, aki egyben köszönetet mondott a lebonyolításban részt vevő pedagógus kollégáknak is.
A 2020-as e-Hód szakmai támogatója a 4iG, amely többek közt a Senior korcsoport legjobban szereplő diákja számára ajánlott fel ösztöndíjat. A versenynek ugyanakkor bármely résztvevő a nyertese lehet, ha képes hibátlanul megoldani a feladatokat. A kihívást hiba nélkül teljesítő diákokat a szervezők személyes döntőre invitálják 2021 első felében, a pontos időpontról a járványhelyzet függvényében döntenek. Ezen az eseményen további extra feladatok várják őket, amelyek megoldásáért különböző jutalmak várnak rájuk. Az 1–3. kategóriahelyezések összesen 93 nyertesét jövőre, remélhetőleg személyesen, élménynap keretében köszöntik.
Forrás: ELTE IK