Rektori feldobással vette kezdetét a kosármérkőzés

2016.12.06.
2016. november 28-án ELTE-BEAC férfi kosárlabda csapata hazai pályán, a Tüskecsarnokban fogadta a Széchényi István Egyetem-Mosonmagyaróvár csapatát a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság legutóbbi fordulójában. A mérkőzés elején a kezdő feldobást jelképesen Mezey Barna, az ELTE rektora végezte el.

A mérkőzést az eddigiekkel ellentétben dinamikusan kezdte az ELTE csapata, 6-0-val leptük meg a mosonmagyaróvári csapatot. A vendég alakulat csak 5 perc elteltével szerezte meg az első kosarát, azt is büntetőből, de idővel átvették a vezetést. A megilletődött hazai csapat nem tudott ezzel mit kezdeni, így az első negyed 14-14-es állással végződött.

Szekeres Ábel jól forgatta a csapatát és ezúttal Czimer szerezte az ELTE-BEAC kosarait, de a vendég oldaláról is mindig akadt valaki, aki vitte magával a csapatot. A mérkőzés további részében egészen elhúztak a vendég egyetemisták, Varga Zsolt időkérésekkel és cserékkel próbálta felrázni az ELTE-BEAC csapatát.

A harmadik negyed végére sikerült ledolgozni a hátrányt és közelebb férkőzni az ellenfélhez, de a mérkőzés állását már nem lehetett megfordítani, a mosonmagyaróvári csapat a meccs lefújásáig tartotta előnyét: a végeredmény 71-82 lett a mosonmagyaróvári csapat javára. A hazaiaknál Czimer, Bognár és Koncz bizonyult a legjobbnak, vendégeknél pedig Káli, Baruta és Joao Silva rukkoltak elő ponterős játékkal.

Fotók: Vörös Tamás (ELTE Online)