Siker a Global Legal Hackathon döntőjében

A Global Legal Hackathon idén először került megrendezésre, amerikai szervezésben. A háromfordulós verseny első fordulóját a világ minden táján egyszerre, 40 helyszínen tartották, több mint 800 versenyző részvételével. A résztvevőknek 48 órán belül kellett olyan szoftvert kitalálniuk, amely képes forradalmasítani a jogi szektort. Az ötleteket private vagy public benefit kategóriában várták.
A versenyen izgalmasan sokszínű magyar csapat indult: volt köztük közgazdász (Danoczy Bálint), szoftvermérnök (Bihary Gergely, Elődi Márton, Lakatos Péter), dizájner (Nagy Kristóf) és jogász (Bihary Dániel, az ELTE ÁJK negyedéves joghallgatója).
A Wolters Kluwer által megrendezett helyi fordulót megnyerte a csapat, majd a nemzetközi selejtezőn is továbbjutottak 14 másik csapattal együtt. A New Yorkban formális gála keretében 2018. április 21-én megtartott döntőn szoros nemzetközi versenyben szintén győzni tudtak: a versenyen nemcsak magát az ötletet, hanem megvalósíthatóságát és üzleti megalapozottságát is értékelték.
Bihary Dánielék ötlete az új európai általános adatvédelmi rendeleten (GDPR) alapul. Az akalmazás lehetővé teszi, hogy a felhasználók egy kattintással megismerhessék, módosíthassák vagy törölhessék a róluk tárolt adatokat. Vállalatok felé egy központosított felületet biztosít, amelyen nyomon követhetők a beérkező kérések, illetve mód van automatikus válaszadásra is. Mindkét szoftver egyelőre prototípus formában létezik.
Forrás: ELTE ÁJK