Sikeres szezont zártak a Sashegyi Gepárdok

2022.05.12.
Az ELTE futócsapatának versenyzői 7 országos bajnoki címet, 67 aranyérmet, 49 ezüstérmet, 30 bronzérmet nyertek ebben az évben.

A kiváló eredményeknek köszönhetően a MASZ Ultrafutó Bizottsága a következő díjakat ítélte oda a csapat tagjainak a 2021-es évi teljesítmények alapján:

2021 év női ultrafutója (aszfalt): Cseke Lilla
2021 év férfi ultrafutója (aszfalt): Beda Szabolcs
2021 év ultrafutó felfedezettje: Drabik Krisztina
2021 ultrafutó edzője: Szabó Gábor
2021 ultrafutó csapata: Sashegyi Gepárdok
2021 sport- és társadalmi felelősségvállalás különdíj: Maráz Zsuzsanna

2022-ben már megszülettek a csapat első országos bajnoki eredményei is. A 6 órás Országos Bajnokságon első helyezett lett Garai Ágnes Szonja (74,805 km), aki élete első 6 órás versenyét futotta, láthatóan kiváló formaidőzítéssel. A 12 órás Országos Bajnokságon Beda Szabolcs (149,21 km) állhatott a dobogó legfelső fokára.

A 100 km-es Országos Bajnokság - PFB-OmszkiUltra versenyen a nők közül mindhárom dobogós helyet az ELTE futói szerezték meg. Nyikos Viktória (7:47:24) minden idők 4. legjobb magyar női eredményét futotta meg élete első 100 km-es versenyén, Cseke Lilla (8:21:29) tovább javította 100 km-es eredményét, Garai Ágnes Szonja (8:32:51) szintén élete első 100 km-es versenyét futotta. A férfiak mezőnyében ugyanitt Drexler Gábor (7:47:02) bronzérmet szerzett.

A kiváló egyéni eredmények alapján több ELTE-s futó is meghívást kapott a válogatott keretbe, közülük a későbbiekben kikerül az a csapat, amelyik Magyarországot az ez évi 50 és 100 km-es világbajnokságon és 24 órás futás Európa-bajnokságon képviselni fogja. A Sashegyi Gepárdok válogatott keretbe hívott tagjai 50 km-en Cseke Lilla, Cinkotai Klára, Garai Ágnes Szonja, Morócza Andrea, Beda Szabolcs, Csákvári Zsigmond és Strifler Attila, 100km-en Cseke Lilla, Cinkotai Klára, Dr. Garai Ágnes Szonja, Nagy Dóra, Nyikos Viktória, Beda Szabolcs és Drexler Gábor, míg a 24 órás kategóriában Cseke Lilla, Drabik Krisztina, Beda Szabolcs és Drexler Gábor.

Az ELTE Sashegyi Gepárdok futói a 2022-es Ultrabalatonon

A csapat minden évben nagy létszámban indul az NN Ultrabalaton versenyen. Idén egyéniben első helyezett lett Cseke Lilla 20:15:15-ös idővel, ami új pályacsúcsot is jelent. Drexler Gábor 21:45:54-es idővel az ötödik helyet szerezte meg. Az embert próbáló 210 km-es távot teljesítette még Timár Dávid (27:43:41), Nagy Dóra (29:38:49) és Dörnyei István (29:41:29) is. A Sashegyi Gepárdok 3 fős női csapata, a MindSystem Sashegyi Gepárdinák (Garai Ágnes Szonja, Matus-Tóth Andrea, Réz Eszter) 16:41:25-ös idővel az első helyet szerezte meg, a 3-as pálya nevet viselő férfi 3 fős csapat is a dobogó legfelső fokára állhatott 14:35:13-as idejével.

A 8 fős férfi csapat (amelyben ezúttal két nő is versenyzett) aranyérmes lett 14:25:01-es idővel, a 11 fős férfi csapat bronzérmet szerzett 13:30:05-el. A 8 fős csapatban futott Osbáth Tibor látássérült sportoló is, akitől nagyon sok inspirációt kap a csapat a mindennapi edzésekben. Technikailag ez azt jelentette, hogy a csapat a 210 km-es táv helyett 230 km-t futott, hiszen Osbáth Tibort mindig kísérte egy futótársa.