Speciális filmeket díjaztak

2017.11.02.
Speciális filmeket díjaztak
Harmadik alkalommal rendezte meg a Magyar Speciális Mozgókép Egyesület a Magyar Speciális Független Filmszemlét 2017. október 26-án és 27-én a budapesti Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtérben. Az eseményt az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kara is támogatta.

Az idei évben minden eddiginél nagyobb érdeklődés mellett zajlott a III. Magyar Speciális Független Filmszemle: az elmúlt évekhez képest csaknem háromszor több pályamű, 87 film érkezett 20 órányi játékidőben, melyek közül 74 film került a versenyprogramba. A filmeket többségükben Magyarországról és a határon túlról küldték, de Törökországból és Szerbiából is került alkotás a mezőnybe.

A filmszemlére pályázhattak fogyatékossággal élő emberek, autizmussal élő alkotók, szociális ágazatban dolgozók és érintettek, független filmesek, televíziós szakemberek, diákok és mindenki, aki filmjében a fogyatékosság témáját érinti.

A Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar közös „Méltóság” különdíját a legméltóbb fogyatékosság ábrázolásért a Balu című film kapta. A film készítői Czakó Adorján, Paréjné Czoborczy Tamara, Laboda Tímea, Chilton Flóra és Bükki Bence a Budapesti Metropolitan Egyetemről.

A Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar közös „Egymástól tanulunk” különdíját a gyógypedagógus-képzésben legjobban felhasználható, a hallgatók közötti szakmai eszmecserét élénkítő filmért pedig a Karmák – Ica néni című film kapta.  A film készítői: Kinter Alexandra, Tóth Bálint, Soós Csaba, V. Molnár András, Szabó Béla, Horváth Balázs, valamint az Északi Támpont Közhasznú Egyesület.

A szemle nagydíjában a Boldog esély és a Balu című filmek részesültek. A díjazottak teljes listája elérhető ezen a linken.

A rendezvény támogatták: a Magyar Nemzeti Filmalap Zrt., az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, a Nemzeti Együttműködési Alap, a Nemzeti Kulturális Alap, az Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtér, a Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar.

Forrás: kultura.hu