Sportkörkép

2016.11.03.
Sportkörkép
Kézilabda és kosárlabda mérkőzések az elmúlt hét sporteseményei között.

Sokra vihetik a Divéki Péter edzette ELTE-s kézilabdacsapatok a Budapesti Egyetemi-Főiskolai Kézilabda Bajnokságban: a magabiztosan menetelő férfi csapat, és a rangadókat nyerő női együttes is az élen szerepel a tabellán. Az együttesek teljesítményéről a vezetőedző, Divéki Péter számolt be: „Újabb kiélezett mérkőzésen nyertek a lányok: a Semmelweis ETK után a nagy rivális BME-t is két vállra fektették a BEAC Sportcsarnokban. Sokáig fej-fej mellett haladtak az együttesek, míg a 9. percben Bab Ágota értékesített hetese révén a mieink lógtak meg két góllal. Nem tudtuk lerázni a műegyetemistákat, akik többször is támadhattak az egyenlítésért – mindhiába. Előnyünket még a nehezebb percekben is sikerült megőriznünk. Senkit sem szeretnék külön kiemelni, inkább a csapatot hadd dicsérem, hogy meccsről meccsre így küzdenek egymásért. Amennyiben ez így marad, még sokra vihetjük a bajnokságban”.  A női csapat 17-16 arányban győzedelmeskedett a BME együttese felett 2016. október 26-án.

A férfi csapat aznap szintén sikerrel zárta a fordulót: 29-17 arányban győzték le az Óbudai Egyetem Csapatát. „Nyögvenyelős kezdés után meggyőző játékkal múlta felül férfi együttesünk az Óbudai Egyetem legjobbjait. Az első félidőben rengeteg elkerülhető gólt kaptak legényeink, a védekezésünk rendre akadozott. Támadójátékunk ellenben jól muzsikált, így 13-12-es vezetésünknél vonultunk pihenőre, melynek ideje alatt sikerült rendezni a hátsó régiót is. A második periódusban mindösszesen 5 gólt engedélyeztünk ellenfelünknek, miközben elöl újra és újra kapuba találtunk. Végül nagyarányú, megérdemelt diadalt arattunk” – nyilatkozta a mérkőzést követően a vezetőedző.

A belső posztokon is bevethető Barnai Judit hiányát alaposan megérezte élvonalban szereplő női kosárlabda együttes 2016. október 29-i NB I-es mérkőzésén. Balogh Judit irányította női csapat képtelen volt feltartóztatni Tina Jovanovics és Louella Tomlinson kettősét: a miskolciak légiósai a nagyszünetig együtt harminchét egységig jutottak. Korán eldőlt, hogy ezen a délutánon csak a tisztes helytállás juthat osztályrészül. A folytatásban bátrabb játékkal folytatta a csapat, sőt, a harmadik etapot meg is nyerték, a záró negyedre azonban elkerülhetetlenné vált a 61-91-esnagyarányú vereség.

A záró negyed kemény védekezése hozta meg a sikert az U23-as kosaras lányaink számára Szigetszentmiklóson 2016. október 30-án. Egy hét alatt már a harmadik tétmérkőzésükön léptek pályára a Balogh Judit által irányított fiatalok, ráadásul még 24 óra sem telt el a DVTK elleni élvonalbeli meccsük óta, így keveseket lepett meg ELTE-BEAC Újbuda csapatunk enervált első félideje. Az utolsó nyolc perc nem várt, 180 fokos fordulatot hozott: játékosaink sorra szerezték a hárompontosokat, majd Boros Dorka sikeres büntetőivel az összecsapás folyamán először vezettünk, és miután a hátralevő két percben csak csapatunk, pontosabban csak Lelik Réka szerzett kosarakat, így 10 pontos BEAC-sikerrel, 54-64-es végeredménnyel zárult a szigetszentmiklósi mérkőzés.