Sportkörkép

2016.11.16.
Sportkörkép
November második hetében a kézilabda és kosárlabda csapatok több mérkőzésen vettek részt.

2016. november 9-én ismét parádés játékkal szerzett pontokat az ELTE-BEAC női kézilabda csapata a Budapesti Egyetemi-Főiskolai Kézilabda Bajnokságban. Az első félidőben az ELTE-s együttes átlövésekből 9:8-as vezetést harcolt ki, ekkor még jó védekezéssel, és ötletes támadójátékkal tartotta a lépést a SOTE csapata is, de végjátékban kiváló megoldásokkal, átlövésekkel és gyors indulásokkal felülkerekedtek ellenfelükön, és 21:15 arányban győztek. „Nagyon elégedett vagyok a látottakkal, támadásban és védekezésben is jó teljesítményt nyújtottunk, de úgy gondolom a védekezés alapozta meg a mai sikert. Rengeteget ütköztünk, fárasztottuk az ellenfelet, a végén pedig ezekből tudtunk indulni és könnyű gólokat lőni. Az évben eddig most játszottunk a legjobban, nagy riválist győztünk le" – mondta Divéki Péter, ELTE-s csapat edzője.

Bár öt perccel a lefújás előtt még öt ponttal vezetett az ELTE-BEAC Újbuda kosárlabdacsapata, a végén  mégis hat pontos vereséget szenvedett a Vasas Akadémia ellen a női első osztályú kosárlabda bajnokságban 2016. november 12-én. A telt házas meccs parázs ütközetet hozott, az együttes az utolsó pillanatig küzdött, ám a végén a légiósok által vezetett vendégek örülhettek, hiszen 63-69 arányban ők nyerték meg ezt a meccset. A csapat számára most hosszú bajnoki szünet következik, a felnőtt válogatott szereplése miatt csak 2016. december 3-án lépnek legközelebb pályára, az MTK Budapest ellen.

2016. november 14-én ELTE-s kosaras lányok magabiztos, 87-23 arányú győzelmet arattak a Tüskecsarnokban a Veszprémi Egyetem SC ellen. A mérkőzésről Gyarmati István, a csapat edzője számolt be: „Végig fegyelmezett, lelkes koncentrált védekezést mutattunk be, ez tette lehetővé, hogy már az első félidőben eldöntsük a mérkőzést. A második félidőben az eredmény megtartása volt a cél, illetve a kevesebbet játszók csapatba építése. Kiemelném, hogy a veszprémi csapat végig nagyon szimpatikusan és sportszerűen küzdött.”

A BEAC alapításának 118. évfordulóján az ELTE Állam- és Jogtudományi Karára költözött a BEAC - Az elsők című kiállítás, amely egyetemünk és a BEAC közös sporttörténelmének legszebb pillanataiba enged betekintést. A kiállítást november 9-én Menyhárd Attila dékán, Karácsony András BEAC elnök, Simon Gábor BEAC ügyvezető igazgató és Czabán Samu, ÁJK HÖK elnök jelenlétében nyitották meg. Az impozáns kiállítás november végéig bárki számára ingyen megtekinthető az ÁJK aulájában. A tárlat anyaga online is elérhető.