Sportkörkép

2016.11.24.
Sportkörkép
Számos sportágban született ELTE-s, valamint BEAC-os siker a hétvégén: hallgatóink és sportolóink többek között úszó-, vívó-, futó- és futsal-versenyen bizonyítottak. A riói bronzérmes Kapás Boglárka, az ELTE Sport Arca 3 számban is aranyérmet nyert.

Úszás

2016. november 19-én rendezték meg a főiskolások és egyetemisták országos úszó bajnokságát a Tüske Uszodában. A versenyen, ahol az idei évben rekord létszámú, 23 fős csapattal képviseltette magát Egyetemünk, kiváló ELTE-s eredmények születtek. A riói bronzérmes Kapás Boglárka 5 számban is érmet nyert: 400 méter gyorson, 100 méter pillangón és 200 méter vegyesen aranyérmet nyert, 100 méter gyorson és 100 méter háton pedig harmadik lett. Kiss Ádám hallássérült sportszervezős hallgatónk 100 méter mellúszásban pontszerző helyen csapott célba, negyedik lett. Ádám a Ferencvárosi TC versenyzője,  jelenleg a 2017-es siketlimpiára készül, amit Samsunban, Törökországban rendeznek majd. Csapattársa, Mezei Sándor 400 méter gyorson a riói résztvevő Papp Márk mögött második lett.

Idén a profi versenyzőket külön értékelték az amatőröktől, így további remek eredményeknek örülhetett a népes küldöttség. Szücs Bernadett sportszervező hallgató, korábbi ajkai úszó 100 méter pillangón  és 400 méter gyorson lett országos bajnok. Révfy Laura pszichológia szakos hallgató 5. lett 100 méteres hátúszásban. Molnár Bence korábbi úszó, a TáTK nemzetközi tanulmányok szakos hallgatója 100 méter pillangón lett 5. helyezett. A női 4×100 méteres vegyes váltó 4. helyezett, míg a férfi váltónk 5. helyen ért célba.

Az ELTE csapata összesítésben a negyedik helyen végzett, a Testnevelési Egyem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Pécsi Tudományegyetem mögött. A versenyzők felejthetetlen élményekkel gazdagodtak, nemcsak önmagukat győzték le, hanem olyan sztárokkal találkozhattak, mint Cseh Laszló, Verrasztó Evelyn, Papp Márk, Pulai Bence, Telegdy Ádám, Sztankovics Anna, vagy éppen Kapás Boglárka.

Futás

2016. november 20-án elképesztő ELTE-s sikerek születtek a szezonzáró versenynek tekinthető K&H mozdulj! Balaton maratonon. A tizenharmadik alkalommal megrendezett futóverseny szerencsét hozott a maratont három részletben teljesítő ELTE BTK-s Staicu Simona és Németh Gábor, az ELTE ADSK futója számára. Versenyzőink meggyőző teljesítménnyel nyerték meg kategóriájukat, Varga Dániel, az ELTE Sashegyi Gepárdok futója pedig a dobogó második fokára állhatott fel.

Vívás

Bravúros bronzérmet szerzett a Márton Annát is soraiban tudó női kardválogatottunk Orléans-ban. A válogatott a franciaországi világkupaversenyen képett pástra: pszichológia szakos hallgatónk mellett Záhonyi Petra, Pusztai Liza és László Luca is sikeresen vette fel a küzdelmet a riválisokkal. A szövetség beszámolója szerint  a versenyzők a nyolcaddöntőben 45-31-re verték a lengyeleket, majd a legjobb nyolc között 45-41 arányban múlták felül az orosz válogatottat. Habár az olaszok elleni elődöntőt 45-27-re elvesztették, ez nem szegte kedvét együttesünknek, amely a házigazda franciák elleni bronzmeccsen 45-43-as győzelemmel, harmadik helyezéssel zárta ezt a nemzetközi megmérettetést. A siker értékét az már csak tovább növeli, hogy ebben a szakágban több mint három évvel ezelőtt zárt dobogós pozícióban a magyar válogatott a Világkupán.

Futsal

Rangadón győzedelmeskedett az ELTE-BEAC férfi futsal csapata 2016. november 18-n. Két vereséget követően hatalmas lekesedéssel készült az együttes a GARVITTAX elleni másodosztályú bajnokira. Együttesünk dominanciája a félidő derekáig tartott ki. A vendéglátók sorra alakították ki a gólhelyzeteket, amelyből egyet használtak ki a szünetig. A folytatásban a mezőnyjáték került előtérbe: a támadásvezetések helyét a sok apró szabálytalanság vette át. Említésre méltó akciókra 10 percet kellett várni, de a hálóőrök megingathatatlannak bizonyultak. Végül egy kivédett tízméteres hozta meg a meccs fordulópontját: Sajben Marcell bravúrja új lendületet adott és pár perccel később Gallatz Kristóf üres kapuba passzolt labdája nyomán már az ELTE-BEAC vezetett. Végül a 2-3-as végeredménnyel értékes három ponttal gazdagodott felnőtt futsal csapat.