Sportkupa egymás megismerése jegyében

2018.05.16.
Tizenhat felsőoktatási intézményből mintegy 250 oktató és dolgozó vett részt az ELTE Sport Kft. által rendezett V. Egyetemi–Főiskolai Dolgozók Sport Kupáján 2018. május 12-én.

Az eseményen idén hat labdajátékban mérhették össze ügyességüket –  a fővárosi intézményeken túl  a  Pécsről, Győrből, Szombathelyről, Gödöllőről, Egerből, Miskolcról érkezett –  játékosok és csapatok. Kispályás labdarúgásban 11, kosárlabdában 6, teniszben 6, röplabdában 3 csapat mérkőzött meg egymással, tollaslabdában és asztaliteniszben pedig több mint 30 játékos szállt versenybe.

A rendezvényen Gömör Iván, az ELTE Sport Kft. ügyvezető igazgatója üdvözölte a résztvevőket, majd Sárfalvi Péter, az EMMI Sportért Felelős Államtitkárság helyettes államtitkára és Kiss Ádám professzor, a MEFS elnöke köszöntötte az intézmények oktatóit, dolgozóit, végül Babos János, az ELTE Szolgáltató Központ vezetője nyitotta meg a rendezvényt.

Az idei eseményen öt kar és a Kancellária dolgozói képviselték az ELTE-t. Egyetemünk két első helyezést hozott el a kupáról: Keresztúri Sára, a Kancellária munkatársa a női asztaliteniszezők versenyében diadalmaskodott, míg a női tollaslabdázók között Ábrahám Rea, a Kancellária dolgozója lett az első. A férfi tollaslabdázók mezőnyében Nánay János, a Kancellária munkatársa a harmadik helyet szerezte meg, kosárlabdában pedig az ELTE csapata kiélezett küzdelemben vívta ki a bronzérmet. Teniszben a Kancellária csapata harmadik, a TTK Matematika Intézet csapata negyedik helyezést szerezett. Az asztalitenisz kupán férfi kategóriában Schiff Albert, a Kancellária dolgozója bronzéremnek örülhetett, Jászay László, a BTK munkatársa negyedik, Hunyadvári László, az IK dolgozója hatodik lett. A női tollaslabdázók között negyedik helyezést ért el Kérészi Emese az ELTE Sport Kft. színeiben, míg Keresztúri Sára hetedik lett. A labdarúgó kupán erős mezőnyben hatodik helyen végzett a Kancellária csapata.

A rendezvény célkitűzése elsődlegesen az volt, hogy alkalmat teremtsen az egyetemi-főiskolai dolgozói közösségeknek a mozgásra és a sportra, mindezt kötetlen formában, hogy a résztvevők jobban megismerjék egymást, és tapasztalatokat cseréljenek, nem csak sportszakmai értelemben.