Taroltak a BEAC cheerleaderei a Ludovikán

2024.04.10.
Az ELTE-BEAC sportolói 9 érem mellett a performance cheer szakág legmagasabbra pontozott gyakorlatáért járó Grand Champion kupát is megszerezték a VI. Ludovika – ELTE-BEAC Spring Open-en.

Április 6-án 18 egyesület csaknem 500 sportolója gyűlt össze a Ludovika Arénában, hogy összemérje tudását és felkészültségét az országos cheerleader-bajnokság nemzetközi bírói panelje előtt. A nyitóünnepség résztvevőit Kovácsik Rita, az ELTE-BEAC Cheerleading szakosztály vezetője köszöntötte, majd az Európa-bajnokságra készülő Magyar Freestyle Pom és All Girl válogatott tartott bemutatót a színpadon.

A verseny első felében utánpótlás sportolóinké volt a főszerep, kiváló teljesítményükkel a BEAC Hajrá Csajok, a BEAC Mini Poms, a MOFE Mini és Youth dance team, valamint az Auth Vivien és Karlik Zsófia alkotta kettős is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Felnőtt groupstunt kategóriában az ELTE Limitless a nyolcadik, az ELTE Golden Ladies a hetedik, míg az ELTE Golden Girls a harmadik helyen zárta a bajnokságot a verseny legnépesebb kategóriájában. Nagycsapatos kategóriában az ELTE All Girl és Coed Team (képünkön) szintén remekül teljesített, mindkét csapat nyakába aranyérem került. Fontos felkészülési verseny volt ez a csapatok számára, ugyanis május 18–20. között Európa legnagyobb versenyén az Elite Cheerleading Championship-en szállnak harcba a 2025-ös világbajnoki kvalifikációkért.

Performance Cheer szakágban, freestyle pom páros kategóriában Székely Blanka és Komjáthy Katinka szintén a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Az ELTE Cheer Dance Team nem csak az aranyérmeket, hanem a Grand Championnak járó kupát is hazavihette, miután a bírák a performance cheer szakágban az egész versenyen az ő gyakorlatukat jutalmazták a legmagasabb pontszámmal.

A versenyen bemutatót tartott a Szoó Regina és Fehér Barbara alkotta magyar válogatott kettős, akik a napokban 2023 után ismét az amerikai kontinensre utaznak, hogy a világ legjobbjaival mérjék össze tudásukat.