Társadalmi innovációs menedzser képzés és mentor képzés
Ennek nyomán el is indult a közös munka az alábbi fókuszterületeken:
- digitalizáció
- kultúra, kreativitás
- helyi fejlesztések, jó kormányzás
- környezeti innovációk, klímavédelem
- társadalmi jóllét
- munka jövője, a jövő gazdasága társadalmi aspektusai
- humán rendszerek
- a társadalmi innováció menedzsmentje
A TINLAB-célok elérése érdekében kiemelt feladatunk a társadalmi innovációval kapcsolatos tudás terjesztése, szakemberek felkészítése, szakmai hálózat kiépítése. Ennek érdekében mindhárom egyetemi projektpartner – immár két alkalommal – megszervezte a közös tematikán és tananyagon nyugvó 40 órás gyakorlatorientált társadalmi innovációs menedzser képzést, amely bevezet a társadalmi innováció fogalmába, elméleti és gyakorlati alkalmazásába.
Továbbá idén első alkalommal indítjuk el a 60 órás társadalmi innovációs mentor képzést, amely a már meglévő projektmenedzseri ismeretekre épülve projektek mentorálási folyamatainak és a mentor szerepének elsajátítására irányul.
Kinek szól?
A képzések azoknak a már felsőfokú végzettséggel bíró szakembereknek szólnak, akik társadalmi innovációs projekteket kezdeményeznek, menedzselnek, támogatnak, vagy szeretnének a jövőben ezzel a témával foglalkozni, nyitottak az új kezdeményezések iránt, és szívesen csatlakoznak a most létrejövő szakmai hálózathoz. (A mentorképzés esetén további feltétel a sikeresen elvégzett társadalmi innovációs menedzser / kutatási és innovációs menedzser képzés, vagy az előírt szakmai végzettség hiányában minimum 2 év szakmai gyakorlati tapasztalat a fókuszterületek valamelyikén.) Az oktatás nagyobb részt online zajlik, de nagy hangsúlyt fektet a csoportmunkára.
A társadalmi innovációs menedzser képzésen a 2021 tavaszi és őszi félévében a 3 intézménynél összesen már 105 résztvevő folytatott tanulmányokat és szerzett felnőttképzési tanúsítványt. A társadalmi innovációs mentor képzésre a napokban zárult le a jelentkezés, a kiválasztási folyamat zajlik.
Fotó: Janko Ferlic, Pexels