Tizenöt éves az ELTE Online

2020.03.04.
Tizenöt éves az ELTE Online
Könyvbemutatóval, "Az én ELTE-s történetem" prózaíró pályázat eredményhirdetésével, köszöntőkkel és fogadással ünnepelte születésnapját az egyetem hallgatói magazinja. A rendezvényen felidézték az elmúlt másfél évtizedet, és lehetőséget teremtettek olvasó és szerkesztő kellemes hangulatú, kötetlen eszmecseréjére is.

A magazin sikerét jelzi, hogy az elmúlt kilenc évben (a korábbi időszakról nem állnak rendelkezésre statisztikák) csaknem 21 millió alkalommal keresték fel a portált, a Facebookon pedig 15 ezren követik a magazin oldalát – mondta el köszöntőjében Blankó Miklós főszerkesztő. Sonkoly Gábor, az ELTE Bölcsészettudományi Karának dékánja szerint a magazin képes arra, hogy igazi közösséget kovácsoljon a különböző karokon tanuló hallgatókból, emellett fiatal újságírók és fotósok műhelyeként is működik, hozzájárulva a személyes és szakmai kapcsolatok építéséhez. Horváth Georgina, a hallgatói ügyek rektori biztosa beszédében azt hangsúlyozta, hogy az ELTE Online egyetemi életről szóló hírei, az elkészült cikkek minősége nagyban hozzájárul az ELTE-ről kialakult pozitív kép fenntartásában, erősítésében.

A születésnap méltó megünneplése szándékával készített Barangolás az ELTE-n című, 120 oldalas, keménykötésű fotókönyvet Csomós Attila főszerkesztő-helyettes mutatta be. A kiadványban szereplő, a magazin fotósai által készített 166 képet csaknem 37 ezer felvétel közül válogatta ki Blankó Miklós, Csomos Attila és Baló Tímea, az ELTE Online fotós-koordinátora. A képek tematikus bontásban mutatják be az egyetemi életet, annak helyszíneit, az ELTE művészeti, kulturális és sporteseményeit, a Füvészkert és az Egyetemi Könyvtár ritkán látott, pedig nagyszerű részeit, valamint azokat a személyiségeket, akikre igazán büszkék lehetünk. A kiadványból nem maradhattak ki a legjobb egyetemi bulik pillanatai sem.

A születésnapi rendezvényen adták át az ELTE Online, az ELTE Alumni Központ, valamint az ELTE Alumni Alapítvány összefogásával létrejött, „Az én ELTE-s történetem” címet viselő prózaíró pályázat díjait is. A közös verseny kiváló alkalom arra, hogy közelebb kerülhessen a hallgatókhoz az ELTE Diplomások köre. Az Alumni Központ rendszeresen támogatja is a diákokat a hallgatói ösztöndíjpályázatok révén, hála az alapítványhoz beérkező 1%-os felajánlásoknak – mondta köszöntőjében Pataky Csilla, az ELTE Alumni Központ vezetője. Az ELTE Alumni jóvoltából a prózaíró pályázat dobogósai egy-egy Kindle könyvolvasóval lettek gazdagabbak.

A zsűri elnöke Fráter Zoltán, a BTK Modern Magyar Irodalomtörténeti Tanszék egyetemi docense volt, aki beszédében kiemelte, hogy a pályázatra rendkívül sok színvonalas írás érkezett, a zsűri meglepetésére nem csak a bölcsészkarról. Helyezetteket végül nem hirdettek, csak díjazottakat és egy különdíjast. A pályázat minden résztvevője emléklapot vehetett át, illetve a fotókönyv egy-egy példányát is magával vihette. Fráter Zoltán szerint a következő, hasonló pályázat alkotásait is beszámítva elegendő anyag gyűlhet össze ahhoz, hogy a válogatott írásokat egy kötetben is megjelentessék.

Az ünnepség résztvevőit emellett az ELTE Online-t működtető Hallgatói Önkormányzat nevében Eszterhai Marcell elnökhelyettes köszöntötte, az est narrátora Békefi Teodóra, az ELTE Online kultúrarovatának vezetője volt.

Forrás: ELTE Online
Fotók: Baló Tímea/ELTE Online