Több száz látogató a TáTK nyílt napján

A karra látogató több száz diák, szülő és pedagógus a nyílt nap során megismerhette a TáTK alap- és mesterképzési kínálatát, és megtapasztalhatta azt a befogadó és inspiratív közeget, amely a kari életet a mindennapokban is jellemzi.
Juhász Gábor dékán köszöntőjét az éves diákverseny díjátadója követte. Az Idő van! címmel meghirdetett pályázat díjait Giczi Johanna, a zsűri elnöke, a magyar időmérleg-kutatás szakértője adta át a nyerteseknek.
Djíazottak:
Középiskolás kategória
1. helyezett: Imre Katalin és Ivánczki Elizabet, illetve Harnos Enikő
2. helyezett: Rácz Emese Anna
3. helyezett: Tótszegi Rebeka
Egyetemista kategória
Különdíj: Papp Johanna és Vogel Johanna
A díjátadót követően az érdeklődők Bakos Károlyt, az Oktatási Hivatal munkatársát hallgathatták meg a felvételi jelentkezéssel és eljárással kapcsolatban.
Szabari Veronika dékánhelyettes idén is elismerte azokat a középiskolákat, amelyek tehetséggondozó munkája révén nagyszámú diák kezdte meg tanulmányait az ELTE TáTK alapképzésén a 2018/19-es tanévben.
Kitüntetett gimnáziumok és középiskolák:
- Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola
- Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium
- Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
- Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum
- Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium
- Budapest XIII. Kerületi Berzsenyi Dániel Gimnázium
- ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium
- ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium
- Kőbányai Szent László Gimnázium
- VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium
A Válassz egy életre?! – Új szempontok a szak-, egyetem-, és pályaválasztásban című kerekasztal-beszélgetés során pályaválasztási szakemberek vitatták meg a a szak-, egyetem- és karrierválasztás kérdéseit. A kerekasztal-beszélgetés moderátora Szabari Veronika dékánhelyettes volt, a résztvevők pedig Kiss Gergely pályaorientációs tanácsadó, a Pályaválasztás online tanácsadója, a „Miénk a Pálya!” pályaorientációs csapatának vezetője, a „Pályaest” című program szervezője; Gebauer Ferenc, a Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat tanácsadó szakpszichológusa; Melles Éva, a Közgazdasági Politechnikum Alternatív Gimnázium tanára, a „Tolerancia Nap Program” főszervezője, illetve Wittmann Zsolt, a Mathias Corvinus Collegium delegáltja voltak.
Sokan ültek be az alkalmazott közgazdaságtan, a nemzetközi kapcsolatok, a szociális munka és a szociológia alapszakok oktatóinak és a tavalyi kari TDK-verseny 2. helyezett hallgatójának mintaóráira is a nap folyamán.
Az eseményen készült fotók megtekinthetőek a TáTK Facebook-oldalának képgalériájában.