Történelmi sportsikerek

2018.10.10.
Országos bajnokot avatott az egyetem sportklubja a SPAR Budapest Maraton-on október elején, ahol a győztes Csere Gáspár mellett számos ELTE-s és BEAC-os sportoló is kiválóan teljesített. Az első egyetemi cheerleading válogatott ugyanezen a hétvégén világbajnoki címet szerzett, tagjai között több BEAC-os cheerleaderrel.

33. alkalommal rendezték meg 2018. október 6–7. között a SPAR Budapest Maratont, ahol a BEAC atlétika szakosztályának tagjai, valamint a Polythlon-Sashegyi Gepárdok futói is remekeltek.

Az atléták közül Csere Gáspár, riói olimpikon, az ELTE PPK korábbi hallgatója 2:20:08 órás idejével a dobogó legfelső fokára állhatott fel, ezzel ő lett az első BEAC-os atléta, aki egyéni maratoni futásban országos bajnoki címet szerzett. A szombati Riska Minimaraton 5 km-es távján Dani Áron kerekedett a mezőny fölé, illetve Koch Ágoston is felállhatott a dobogó 3. fokára.

További csapatgyőzelmek is születtek:

• Tolle UHT Maratonstaféta női verseny I. helyezett csapata: Jánosi Lilla, dr. Weigl Vivien, Dr. Hazay Krisztina, Ohn Kinga
  • SPAR 4×2 km váltó I. helyezett csapata: Piukovics Norbert, Csörgits Máté, Gyenes Donát, Biácsi Milán
  • SPAR 4×2 km váltó II. helyezett csapata: Nagy Róbert, Gellért Dániel, Szakács Péter Ervin, Földvári Dominic
  • Tolle UHT Maratonstaféta férfi verseny III. helyezett csapata: Csontos Imre, Koch Ágoston, Gyenes Donát, Farkas Dárius

Polythlon-Sashegyi Gepárdok közül hárman is a TOP 10-ben értek célba: Beda Szabolcs abszolút 3., Ruscsák Krisztina OB 3., míg edzőjük, Szabó Gábor OB 4. helyen szakította át a célszalagot. Rajtuk kívül 2 váltó jutott a legjobb tízbe, míg 30 km-en két ezüstérmet is szerzett a klub, így összesen 28 egyéni és 9 váltós célba érőt köszönthettek az ELTE Lágymányosi campusán, köztük több első teljesítő, illetve egyéni csúcsot elérő sporttársat. Az ELTE színeiben az ELTE BTK mesterszakos hallgatójaként újabb diplomáját szerző Staicu Simona olimpikon a maratoni számban a dobogó második fokára állhatott fel.