Továbbra is az első osztályban a női kosárcsapat

2016.04.14.
Az ELTE–BEAC Újbuda női kosárlabda csapata a nehézségeken átlendülve és végig vezetve 2016. április 10-én megnyerte a playout harmadik, döntő meccsét, és kiharcolta a bennmaradást az első osztályban. Kosárlabdacsapatunk a Vasas Akadémia együttesét győzte le 74-64 arányban.

A BEAC-os lányok remekül kezdték a mérkőzést, az első negyed végén büntetőkkel 15 pontos előnyt szereztek. A második negyedben megálltak támadásban, így nem sikerült tiszta helyzeteket kialakítani: a Vasas csapta ezt kihasználva mindössze 1 pontra faragta le a hátrányát. Ezt követően a harmadik negyedben az ELTE–BEAC ismét 13 pontra növelte előnyét, melyet a mérkőzés végéig meg is tartott, így jövőre ismét az NB I-ben folytathatja a játékot.