Trefortos siker az Eötvös Kupán

2018.05.17.
2018 tavaszán az ELTE–BEAC Futsal szakosztálya újra elindította középiskolai kupasorozatát, az ELTE Eötvös Kupát. A sportesemény célja az egyetemi sportélet és futsal szakosztály bemutatása, a kapcsolatépítés az egyetem és a közoktatási intézmények között, olyan rendszeres, gimnáziumok közötti, meghívásos torna beindításával, mely képviseli az 1635-ban alapított ELTE és az 1898 óta működő BEAC értékrendjét, hagyományait.

A tornán kiválóan felkészített csapatok vettek részt: a diákok legtöbbje magas szinten űzte a labdarúgást, ami bizonyította a szervezők számára, hogy ősszel egy még nagyobb szabású tornával érdemes elkezdeni a 2018-as tanévet, így ünnepelve a BEAC 120. és a futsal szakosztály 10. születésnapját.A kiegyenlített mezőnynek köszönhetően az érmes helyezések sorsa csak az utolsó két találkozón dőlt el. A bronzérmet a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum–Petrik Lajos Szakgimnázium szerezte meg. A döntőnek beillő utolsó találkozón pedig az ELTE két belvárosi gyakorló gimnáziuma csapott össze. A Trefort és a Radnóti a gólzáporos mérkőzésen igazi presztízsharcot vívott egymással, amelyből végül a Radnóti került ki győztesen, de egész napos remeklésével a Trefort a vereség ellenére is biztosította első helyét a dobogón.

BEAC jóvoltából minden dobogón végzett játékost ajándékcsomaggal és egyedi éremmel díjaztak, mely az 1920-as versenydíj modern replikája.