Turcsányi-Szabó Márta az év informatikai oktatója
A VISZ „Az év informatikai oktatója” szakmai díjjal nem elsősorban az informatika oktatásában közreműködők szakmai, tudományos tevékenységét, illetve oktatáspolitikai szervező munkáját szeretné értékelni, hanem a közvetlen oktatási munkában oroszlánrészt vállaló informatikai oktatók erkölcsi-anyagi elismerésének emeléséhez szeretne hozzájárulni.
A zsűri így méltatta Turcsányi-Szabó Mártát: „Első alkalommal történt meg, hogy olyan oktató is a díjazottak közé került, aki nem közvetlenül az informatikusképzésben tevékenykedik, hanem az informatikai oktatás módszertanát kutatja és oktatja Magyarországon és nemzetközi szinten is. Az ELTE Informatikai Kara Média- és Oktatásinformatika Tanszékének docense többek között tanulástechnológiát, multimédiás oktatóanyagok tervezését, a telementorálás és a távoktatás módszertanát oktatja, valamint irányítja PhD-hallgatók munkáját.”
A zsűri szerint ez a tevékenység kulcsfontosságú ahhoz, hogy már az általános iskolában is megfelelő informatikai tudást szerezhessenek a diákok, de ahhoz is elengedhetetlen, hogy a már dolgozó szakemberek korszerű eszközök segítségével képezhessék magukat az élethosszig tartó tanulás szellemében, amely az informatikai szakmában kulcskérdés.
Karunk oktatója mellett, a PPKE docense, Cserey György Gábor, valamint Czirkos Zoltán, a BME adjunktusa kapta a megosztott díjat. A zsűri különdíjat ítélt oda Kis-Tóth Lajosnak, az egri EKF főigazgatójának oktatásszervezői munkásságáért.