Új úton a szombathelyi Bolyai informatikatanárai

A két részből álló új tananyag a korábbi ismeretek nyomdokain, de azoktól függetlenül mutatja be az iparban is használatos módszereket, eszközöket. Míg a már megjelent első rész kifejezetten az elektronikai és programozástechnikai alapokat taglalja, addig a készülőben lévő második a mikroprogramozható, beágyazott eszközök rövid, pontos ismertetésére, valamint programozásuk alapos begyakoroltatására fókuszál.
Az első tananyagot a Bolyai három külföldi középiskola segítségével, Erasmus+ pályázatos közösségi forrás felhasználásával 2020-ra készítette el, a munkát utóbb nívódíjra jelölték, és a partner-, illetve több másik oktatási intézményben azóta is a tanterv részeként, tematikus fakultáció keretében használják.
Papp Tibor, az ELTE szombathelyi gyakorlóiskolájának igazgatója elmondta: a tananyag második része szemléletmódjában megegyezik az elsővel, ugyanakkor jóval mélyebb programozási ismereteket közvetít. Ezt a részt is az iparban dolgozó, rendkívül tapasztalt mérnökök bevonásával állítják össze, emellett rengeteg gyakorlati példát használnak benne, amelyeket aztán a diákok maguk is megépítenek és felprogramoznak a szakkörökön, illetve otthoni tanulás közben. Az igazgató hangsúlyozta: meggyőződése, hogy azok a diákok, akik mindezt elsajátítják, hatalmas előnnyel indulhatnak a villamosmérnöki vagy informatikai felsőoktatási szakokon.
A tananyag második részének tesztelése a Bolyaiban várhatóan az év végére fejeződik be, a diákoktól, szaktanároktól és egyéb érdeklődőktől érkezett visszajelzések figyelembevételével folyamatosan fejlesztik a tananyagot. Az első fejezetek publikálása 2021 nyarán várható, a szakemberek akkor elkezdenek dolgozni az angol változaton is.
Forrás: Vas Népe