Űripari hálózat alakul az ELTE részvételével

Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter köszöntőjében kiemelte: egy ország kutatási, oktatási, tudományos kiválóságát az jelzi, hogy mennyire van ott az űriparban, az űrkutatásban, az űrtudományokban. „Az elmúlt évek során pedig jelentős előrelépést tettünk – hangsúlyozta. – Egyetemeink a UniSpace programban jelentős együttműködésbe kezdtek, amelyben nemcsak az űrgyógyszerészet és űr-orvostudomány szerepel, hanem többek között az élelmiszeripari és a mérnöki tudományág is képviselteti magát. A Spacelab továbbviszi, továbbgörgeti mindazokat az eredményeket, amelyeket többek között Kapu Tibor űrhajós kísérletei készítettek elő."
Egy robbanásszerűen fejlődő iparágban a 21. század történelmét írjuk a világűrben – hangsúlyozta Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos –, óriási a lehetőség, amelyet a HUNOR megnyitott
Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora elmondta: a Hungarian SpacelabNetwork azon egyetemeket tömöríti, amelyek a HUNOR programban jelentős energiát és kutatási affinitást mutattak, hogy lehetőségeiket megmutassák a nagyvilágnak.
Az együttműködésben a BME, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a HUN-REN Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet, a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Miskolci Egyetem, az Óbudai Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Széchenyi István Egyetem vesz részt.
Az aláírási ceremónián az Eötvös Loránd Tudományegyetemet Darázs Lénárd kinevezett rektor képviselte.
Forrás: MTI
Fotók: Óbudai Egyetem