Végeztek az első gyermekjogászok

A képzés jogászoknak és nem jogász szakembereknek egyaránt szól: keretében a hallgatók elsajátíthatják a gyermekjogi szemléletet, megismerhetik a gyermekek jogait, érdekeit és szükségleteit mind a közjogi, mind a magánjogi jogterületeken, és tanulmányozhatják a gyermekjogi szempontból jelentős nemzetközi és európai dokumentumokat, sztenderdeket is.
A háromféléves képzést sikeresen elvégző hallgatók gyermekjogi szakjogász, illetve jogi szakokleveles gyermekjogi szakember végzettséget szereznek.
A képzés komplex ismereteket nyújt a hazai közjogi és magánjogi jogterületek, továbbá a gyermekek nemzetközi szintű védelme tekintetében; ennek megfelelően tárgyalják a gyermeki jogokat alapjogi-alkotmányjogi megközelítésben, szó esik a gyermeki jogok ombudsmani jogvédelméről, a gyermek helyzetének megítéléséről és jogairól a büntető anyagi jog és eljárásjog, a szabálysértési jog összefüggéseiben, a gyermekvédelmi eszköz- és intézményrendszerről, továbbá a gyermekvédelem szociálpolitikai összefüggéseiről.
A 2017-ben indult első évfolyam idén nyáron végzett; az okleveleket 2018. július 5-én ünnepélyes keretek közt adták át az ELTE ÁJK Jogi Továbbképző Intézetében.
A következő évfolyam 2019 februárjában indul.
Forrás: ELTE ÁJK