Felsőoktatási Mobilitás

Felsőoktatási Mobilitás M2 alprogram

2017.06.09.
Felsőoktatási Mobilitás M2 alprogram
Az EGT Alap Ösztöndíjprogram Felsőoktatási Mobilitási Pályázatok M2 alprogramja.

Lezárult projektek

A 2016/17-es tanévben az intézményünk által elnyert támogatás tanulmányi mobilitás, szakmai gyakorlat, nyári egyetem és intézménylátogatás keretében valósult meg.

Figyelmükbe ajánljuk az ELTE norvég szakos hallgatóinak beszámolóját, az útról, a tanulmányi út során tett látogatásokról és tapasztalatokról fényképes és szöveges internetes blog formájában készítettek összefoglalót.

A magyar felsőoktatásban skandináv nyelveket kizárólag az ELTE BTK Skandinavisztika Tanszékén lehet alap- és mesterszakon, valamint PhD program keretében tanulni. Ennek az egyedi szerepnek a betöltéséhez a tanszék 1992-es megalakulása óta folyamatosan szükség van a skandináv felsőoktatási intézményekkel tartott szoros kapcsolatra, az ösztöndíjprogramok működtetésére, anyanyelvi lektorok foglalkoztatására. Az EGT projekt keretében megvalósult csoportos kiutazásra norvég szakos hallgatók esetében még nem volt példa a tanszék fennállása óta. A projekt így előzmények nélküli, ugyanakkor rendkívül jól szervezett és lebonyolított esemény volt, amely motiváló mind szakmailag, mind egyénileg a kiutazásban résztvevő hallgatók és a csoportot kísérő oktatók számára.

Az EGT Alap Ösztöndíjprogram Felsőoktatási Mobilitási Pályázatok M2 alprogramja

Az EGT Alap Ösztöndíj Program célja, hogy hozzájáruljon a magyar és donor országok (Norvégia, Izland és Liechtenstein) intézményei közötti hosszú távú kapcsolatok és szakmai együttműködések kialakításához. Ennek érdekében lehetőséget nyújt tanulási, tapasztalatszerzési célú hallgatói, oktatói, személyzeti mobilitások megvalósítására, illetve felsőoktatási területen projekt alapú nemzetközi együttműködések megvalósítására.

Az alábbi kategóriákban valósíthatóak meg egyéni mobilitások:

Hallgatói mobilitás:

  • tanulmányi célú mobilitás (3-12 hónap)
  • külföldi szakmai gyakorlat (6 hét-12 hónap)
  • nyári egyetemen való részvétel (30 nap)

Személyzeti, oktatói, posztdoktori mobilitás:

  • rövid távú oktatói mobilitás (1-6 hét)
  • részvétel konferenciákon, szemináriumokon, workshopokon vagy egyéb tréningen (1 nap-6 hét)
  • intézmény látogatás szakmai tapasztalatszerzés céljából - jobshadowing (1-6 hét)

Az EGT Ösztöndíj Program keretében a donor országokba utazó hallgatók egyszeri 500 EUR utazási hozzájárulásra és havi 900 EUR ösztöndíjra jogosultak.

Az Ösztöndíjprogram magyarországi koordinálója a Tempus Közalapítvány, további információ ezen a honlapon érhető el.

Következő pályázati határidő: még nem ismert