Szolgáltatások

Szolgáltatások

Egyéni, személyes szolgáltatások

Egyéni szolgáltatásaink minden esetben saját szükségleteidhez és igényeidhez igazodnak. Ez lehet egyszeri konzultáció vagy hosszabb, a teljes tanulmányi időt felölelő támogatás is. A találkozók gyakoriságáról, és az együttműködés kereteiről közös megegyezés alapján döntünk.

Az egyéni szolgáltatás magában foglalhatja az egyetem szociális-kommunikációs útvesztőiben való kísérést, egyénre szabott, egyetemi fókuszú támogatást, gyógypedagógiai készségfejlesztést, tanulmányokat támogató módszerek elsajátításának segítését, kapcsolati háló összetartását, kommunikáció támogatását, mindezt önállóságodat támogatva, kompetencia élményedet elősegítve tesszük.


Személyi (kortárs) segítő

Mit csinál a kortárs (személyi) segítő?

A személyi segítő kortársadként alapvetően az egyetemi tanulmányaid segítésén, a SHÜTI szakembereivel szorosan együttműködve, és önrendelkezésed támogatva dolgozik. A feladatokat minden esetben egyénileg, a te igényeid és szükségleteid szerint határozzuk meg az egyéni interjú során.

Általában a következő feladatokat, feladatcsoportokat látják el, igény és szükség szerint a segítők:

  • Szabadidős tevékenységekben: egyetemi rendezvényeken, egyetemmel kapcsolatos programokon való közös részvétel, támogatás, társas helyzetek közös megbeszélése.
  • Tantárgyi korrepetálás, közös tanulás: segítség a tananyag priorizálásában, tananyag összegyűjtésében, feldolgozásában, stb.
  • Ügyintézésben való segítség: pl. Neptun kezelése, tanulmányi hivatal, diákigazolvány, tantárgyfelvétel, vizsgákra jelentkezés, könyvtár használat stb.
  • Kísérés, tájékozódás, orientáció: fontosabb helyszínek megismerése, közlekedés, tömegközlekedés, útvonalak bejárása.

Ha igényed lenne kortárs segítőre, jelentkezz nálunk, és igyekszünk találni számodra megfelelő személyt.

Hallgatóink beszámolói


Csoportos foglalkozások

Szociális-kommunikációs készségfejlesztő csoport (Asperger-csoport)

Az Asperger-csoport egy szociális-kommunikációs készségfejlesztő csoport az egyetemen. Ez azt jelenti, hogy közösen, csoportban tanulunk, fejlődünk: beszélgetések, tapasztalatcserék, helyzetgyakorlatok, játékok által. Saját magunkkal dolgozunk, mivel elsősorban saját viselkedésünkre, megjelenésünkre, kommunikációnkra van hatásunk, ugyanakkor nagy hangsúlyt kap a közös gondolkodás, élménymegosztás, társas visszajelzések is.

A csoportban számíthatsz:

  • helyzetgyakorlatokra
  • beszélgetésre
  • információcserére
  • játékra
  • páros gyakorlatra
  • kiscsoportos gyakorlatra
  • házi feladatokra

A csoporton két csoportvezető jelenlétében maximum 8 fő részvételével dolgozunk együtt. 
Ha szeretnél bekapcsolódni, bármelyik félév elején jelentkezhetsz. Egy rövid interjú keretében megbeszéljük, hogy javasoljuk-e neked a részvételt. Ha érdekel a lehetőség, írj a csoportvezetőknek (asd@kancellaria.elte.hu). 

Szabadidős programok, pl. kirándulás, túra, filmklub

A szolgáltatásainkat igénybe vevő hallgatóknak rendszeresen biztosítunk egyéb szabadidős programokat is.

Van egy jó ötleted és partnereket keresel hozzá? Szeretnél szervezni egy programot hallgatótársaidnak, de nem tudod, hogyan kezdj hozzá? Küldd el az ötletedet e-mailben, és azt követően egy személyes konzultáció keretében segítünk végiggondolni a megvalósításához szükséges lehetőségeket és lépéseket.

Egyéb programok más speciális szükségletű hallgatókkal (pl. játékklub, angol klub) 

A SHÜTI szervezésében időről időre megrendezésre kerülnek egyéb szabadidős foglalkozások, klubok  is. Ezekről Facebook-oldalunkon és e-mailben adunk tájékoztatást.