Az ELTE Innovatív kutatója díj 2009

A felsőoktatási technológiatranszfer tevékenység a közelmúltban öltött számottevő méreteket. Egyetemünk történetében korábban nem volt arra példa, hogy a kiemelkedő innovatív tevékenységet végző kutatók anyagi és erkölcsi elismerésben részesüljenek. A kutatási eredmények hasznosulásának fontosságát kívánjuk hangsúlyozni azzal is, hogy egyetemünk az idei ELTE Innovációs Napon először jutalmazta „Az ELTE Innovatív kutatója” díjjal azt a kutatót, aki a tavalyi évben leginkább hozzájárult ahhoz, hogy az intézményünkben keletkezett műszaki, természettudományi, informatikai tudás az egyetem érdekében hasznosuljon. A tavalyi év folyamán Lőrincz András találmányainak értékesítésére három hasznosítási szerződést kötött az ELTE, melyekből az Egyetemnek már bevétele is származott. Az ELTE első díjazottjaként ő vehette át Hudecz Ferenc rektortól a Borza Teréz által készített műalkotást. Az ünnepélyes díjkiosztáson részt vett a díj alkotója, Borza Teréz Ferenczy Noémi díjas porcelán művész, rangos hazai és nemzetközi szakmai kiállítások folyamatos résztvevője. A dísztárgy magot ábrázol, amely a művésznő szerint fává terebélyesedik akár a mustármag, szimbolizálva, hogy a tudás magjából születik az innováció. A díjátadásról a Duna Televízió is közvetített. Ezúton is gratulálunk Lőrincz Andrásnak, az Informatikai Kar tudományos főmunkatársának.

2009.02.10.