Ginkgo-napok

Programok mindhárom napon: Ginkgo örökbefogadás: Ebben az évben is örökbe lehet fogadni ginkgo fákat, mégpedig törpe fajtájúakat, melyek dézsában nevelhetők, így könnyebben elhelyezhetők. A törpe ginkgo fácskákat az örökbefogadó elviheti, ha van kertje vagy erkélye, de ha nem tudja elhelyezni, akkor a Füvészkertben is hagyhatja, ahol a névtáblája örökre hirdeti az adományozót. A Kastély emeleti termében kiállítás nyílik 200 millió éves séta a növényvilág múltjában címmel, melyen a bükkábrányi bányából előkerült, miocén korból származó világhírű mocsárciprus erdőmaradvány fáiból és ginkgo növényfosszíliából is látható néhány. A kiállítást a Magyar Természettudományi Múzeum és a BAZ Megyei Múzeumi Igazgatóság segítségével rendezik meg, ilyen formában Budapesten először lesz látható 2009. december 1-ig. szombati programok: • 10:00 Szakvezetés a Kertben - Dr. Isépy István • 11:00 - Előadás a kínai kert növényeiről Előadó: Kósa Géza, az MTA Ökológiai és Botanikai Kutatóintézetének (Vácrátóti Botanikus Kert) osztályvezetője • 11:45 - Orvosság fűben, fában – vetített képes előadás a kínai gyógynövények gyakorlati alkalmazásáról Előadó: Oravecz Márk, a kínai Heilongjiangi Hagyományos Kínai Orvoslás Egyetemének végzett orvosa • 12:30 - A kínai tea és teakészítés története vetített képes előadás előadó: Tran Dániel, az ELTE Konfuciusz Intézet hallgatója • 13:15-16:00 - Kínai teakészítés-bemutató és kóstoló Előadó: Tran Dániel, az ELTE Konfuciusz Intézet hallgatója • 14.00 Szakvezetés a Kertben - Dr. Isépy István vasárnapi programok: • 10:00 Szakvezetés a Kertben – Perjési Sándor • 11:00 Medzihradszky Zsófia, a Magyar Természettudományi Múzeum Növénytárának főmúzeológusa tart vetített képes előadást Ginkgo, az élő kövület címmel. • 10:00-tól egész nap kézműves foglalkozás gyerekeknek, melynek témája a ginkgo és más növények • 10:00-tól egész nap termelői méz árusítás • 14:00 Szakvezetés a Kertben – Perjési Sándor Jöjjön el az ELTE Füvészkertbe, ismerkedjen a kínai kultúrával és növényvilággal! Belépődíjak: Felnőtt: 800 ft Diák/nyugdíjas: 400 ft A belépő mellé egy ginkgo fát ábrázoló képeslapot is kap. Az esemény fővédnöke a Kínai Népköztársaság Nagykövetsége Partner: ELTE Konfuciusz Intézet Forrás:

2009.09.25.