„Természettudományok Kiváló Középiskolája”

Az „ELTE házhoz megy” projekt keretében 2009-ben először díjazták azokat a középiskolákat, ahonnan a legtöbb hallgató jutott be a természettudományi alapszakokra.

indulása alkalmából 2009. szeptember 24-én az ELTE Eötvös Collegiumában megtartott ünnepélyes megnyitón átadták a Dr. Michaletzky György, az ELTE Természettudományi Karának dékánja által alapított, a projekt keretében létrehozott „Természettudományok Kiváló Középiskolája” díjat is. A természettudományi alapszakokra legtöbb hallgatót küldő hét középiskolát az oklevélen felül az „Az ELTE házhoz megy” sorozat egy-egy eseményének az intézményben történő megrendezésével jutalmazták. A díjazott iskolák: ELTE Apáczai Csere János Gyakorlóiskola és Gimnázium, Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola., Árpád Gimnázium, Berzsenyi Dániel Gimnázium, Eötvös József Gimnázium, Szent István Gimnázium és Szent László Gimnázium. A projektindító ünnepségen beszédet mondott Dr. Hudecz Ferenc, az ELTE rektora, és Dr. Bartal Attila, az OKMT EU-s Társfinanszírozási Pályázatok Igazgatóságának programigazgatója. A projektet Dr. Patkós András akadémikus, a pályázat szakmai vezetője és Dr. Horváth László, az Eötvös Collegium igazgatója, a pályázat projektmenedzsere mutatta be.

2009.09.28.