A magyar–kínai kapcsolatok 60 éve

Az ELTE Konfuciusz Intézet, a Magyar–Kínai Baráti Társaság és az MTA Világgazdasági Kutatóintézetének konferenciája 2009. október 3-án. A konferencia apropója, hogy Magyarország és a Kínai Népköztársaság hatvan éve vette fel egymással a diplomáciai kapcsolatot. A konferencián egyrészt a kínai–magyar kapcsolatok múltjáról, jelenéről, jövőbeli lehetőségeiről lesz szó, másrészt azokról a tanulságokról, amelyekkel a két ország fejlődése egymás számára szolgálhat. A nemzetközi szintű Kína-kutatás és a kínai nyelv szervezett oktatása 1949 után indult meg Magyarországon. Azóta az ELTE-n folyamatosan működik a kínai szak, s az utóbbi egy–két évtizedben más intézményekben is lehetett kínai kurzusokat hallgatni, illetve folytak kínai kutatások. Az utóbbi években Kína és Magyarország kulturális-oktatási kapcsolatai szorosabbá váltak, s az intézményi háttér is megerősödött: megalakult az ELTE Konfuciusz Intézet, az MTA VKI és a MEH közös Kína-kutatási projektet indított, az MTA számos intézetében folynak közös kutatási projektek kínai és magyar kutatók között, önállósult az ELTE BTK Kínai Tanszéke, s egyre több intézményben – immár gimnáziumokban is – tanulható a kínai nyelv. Időpont: 2009. október 3. 9:00-15:00 Helyszín: ELTE Konfuciusz Intézet, Kodály-terem(1088 Budapest Múzeum krt. 4/F fszt.) A konferencia nyelve a magyar.

2009.09.28.